Francouzský letecký dopravce Air France před nedávnem oznámil otevření nové linky Marseille – Praha. Letecké spojení bude aerolinkou provozováno od 5. října 2011 dvakrát týdně a to vždy ve středu a v sobotu. Vedle Prahy budou nové linky Air France z Marseille létat do Athén, Basileje, Bejrútu, Biarritz, Brestu, Casablanky, Düsseldorfu, Eindhovenu, Kodaně, Istanbulu, Milana-Malpensy a Moskvy.

Zpáteční letenky z Prahy do Marseille včetně poplatků, tax a přepravy standardních zavazadel nyní můžete (∗se slevou), zarezervovat již za 2 504 Kč, viz tento náhled rezervace z Pelikán.cz.

Ubytovani Ubytování Marseille levné ⇒ Hotely a Hostely

∗Jak na slevu letenky – v kroku rezervace č. 3 klikněte v levém sloupci na ikonu u „Vložte slevový kupon“ a vyplňte slevový kód: dáreček2011, případným kliknutím na křížek u pojištění jej zrušte (ušetříte tak další finance).

Air France zavazadla v ceně letenky: příruční zavazadlo (55 cm x 35 cm x 25 cm) o maximální hmotnosti 12 kg a odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg (max 158 cm).

Marseille

Marseille je hlavní město Provence a po Paříži druhé největší město Francie, je to nejvýznamnější obchodní francouzský přístav. Nedaleko Marseille se nachází Frioulské ostrovy, jejichž součástí je i ostrov If se stejnojmenným hradem z počátku 16. století, který dlouho sloužil jako věznice, na ostrově byl uvězněn i hrabě Monte Christo.