Na leden až květen 2013, jsou nyní v rezervačním systému Pelikán dostupné letenky z Prahy na Azorské ostrovy za 7 320 Kč, nebo také lety z Lisabonu 2 156 Kč – v tomto případě se pak do Lisabonu dostanete například s aeroliniemi easyJet – viz tento příklad.

U letů tam z Prahy si všimněte, že v Lisabonu zvrátíte takřka celý den, čas můžete samozřejmě využít k prohlídce města.

Uvedených cen dosáhnete s využitím slevového kódu, jak do zobrazených letů zadáte odpovídající počet cestujících, či jak upravíte cestovní období, se dozvíte zde.

letenky Azory
Lety z Prahy jsou do Lisabonu operovány aerolinkou TAP Portugal, lety mezi Lisabonem a Ponta Delgada pak aerolinkou SATA International.

SATA International – pravidla pro přepravu zavazadel v ekonomické třídě: odbavené zavazadlo smí vážit maximálně 20 kg, palubní zavazadlo max: 6 kg (55x40x20 cm).

TAP Portugal bezplatná přeprava zavazadel v ekonomické třídě: příruční zavazadlo do 6 kg, zavazadlo k odbavení max. 23 Kg.

Ubytování Ubytování
ceny ubytování – hotely, hostely a penzióny › Azorské ostrovy
Ponta Delgada autopůjčovny

Azorské ostrovy patří Portugalsku a jsou tak součástí Evropské unie. K pobytu na Azorech vám tedy postačí Občanský průkaz. Předtím než na ostrovy poletíte, „mrkněte“ zde do fóra.