Dnes pro vás mám lákavou nabídku na cestu do Kolumbie, přičemž zpáteční letenku z Berlína do Bogoty můžete nyní, na říjen 2011 zarezervovat (u Pelikána se slevou∗) za konečnou cenu 14 380 Kč – v ceně letenky je samozřejmě zahrnuta i přeprava zavazadel (příruční zavazadlo 55 cm x 35 cm x 25 cm do 12 kg a odbavené zavazadlo do 23 kg).

Letenky Berlin Bogota a zpět ⇒ Pelikán.cz

Kolumbie levné hotely a hostely

∗Jak na slevu letenky – v kroku rezervace č. 3 klikněte v levém sloupci na ikonu u „Vložte slevový kupon“ a vyplňte slevový kód: dáreček2011, případným kliknutím na křížek u pojištění jej zrušte (ušetříte tak další finance).

Doprava do Berlína

České Dráhy mívají akce při kterých se dá sehnat zpáteční jízdenka z Prahy do Berlína za necelých 500Kč (€19), cesta vlakem trvá asi 4,5 hodiny.

Cesta autobusem z Prahy trvá okolo čtyř hodin, autobusové linky Praha – Berlín – Praha provozuje Student Agency, Bohemialines či Eurolines a cena zpátečních jízdenek se pohybuje okolo 1 300 Kč.

Kolumbie vstupní formality

Občané ČR mohou cestovat do Kolumbiie za účelem turistiky a návštěvy bez víz. Na letišti v Bogotě je ovšem nutné o povolení ke vstupu a pobytu požádat. Povolení k pobytu je vydáváno max. na 180 dnů. K žádosti se předkládá:

– pas s platností min. 6 měsíců a min. třemi volnými stránkami
– zpáteční letenka
– finanční prostředky (adekvátní aktivitách které budete v Kolumbii vykonávat)
– v případě návštěv doklad prokazující účel pobytu