Zdají li se vám letenky do New Yorku z Prahy či Vídně drahé, zkuste třeba let American Airlines z Budapešti. Na listopad můžete zarezervovat letenku z hlavního města Maďarska do NYC a zpět (se slevou u Pelikána) za 9 106 Kč, viz tento náhled rezervace. Přičemž v této ceně jsou zahrnuty veškeré poplatky a taxy jakož i přeprava standardních zavazadel.

Letenky Budapešť New York a zpět za 9 106 Kč ⇒ Pelikán.cz

Jak na slevu – v kroku rezervace č. 3 klikněte v levém sloupci na ikonu u „Vložte slevový kupon“ a vyplňte slevový kód: dáreček2011, případným kliknutím na křížek u pojištění jej zrušte (ušetříte tak další finance).

Ubytovani Ubytování New York ⇒ HostelWorld.com & Booking.com
Tipy ⇒ levné ubytování v New Yorku na Manhattanu.

Doprava na letiště do Budapešti – například zpáteční autobusovou jízdenku Praha – Budapest – Praha u Eurolines zakoupíte již za 630 Kč. Z nádraží Budapešť Nyugat pak jezdí každých 20 minut na letiště vlak. Z trasy metra M3 a stanice Kőbánya-Kispest, jezdí každých 10-20 minut na letiště autobus (Autobus číslo 200 na terminál 2, autobus číslo 93 k terminálu 1).

American Airlines zavazadla – bezplatně přepravované odbavené zavazadlo smí vážit maximálně 23 kg, bezplatná přeprava odbavených zavazadel se netýká vnitrostátních letů po USA. Příruční zavazadlo max. 114 cm (délka + šířka + výška), bez omezení hmotnosti. Cestující si dále může do letadla vzít věci osobní povahy jako kabelku či laptop, tyto se ovšem musejí vejít pod sedadlo před ním.