Worldee

Cestovatelský projekt Worldee má appku, vyzkoušejte ji

Už je to dva roky, co měli uživatelé dev.jaknaletenky.cz exklusivní možnost jako první vyzkoušet projekt Worldee.com. Od té doby projekt spustil velkou řadu novinek a ta nejzásadnější nastala dnes – Worldee vydalo appku pro Android a iOS.

Novinky

Worldee původně vzniklo jako cestovatelský deník, kde si cestovatelé mohou zpětně uložit svá cestovatelská dobrodružství. Dnes vás platforma provede všemi kroky cestování od inspirace, přes plánování, až po zmiňované uchování zážitku. Worldee se tak vydalo na svoji misi vytvořit největší databázi kvalitních cestovatelských itinerářů na světě a tím tak všem pomoci objevovat svět.

Projektu se v roce 2020 podařilo získat investici a teď na něm v Olomouci každodenně pracuje tým 11 lidí.

Inspirace

Všichni víme, že je plánování cest časově náročné. Úvodní průzkum a následné skládání itineráře trvá velmi dlouho. Worldee vám s tímto procesem pomůže. Jednoduše na stránce Prozkoumat vyhledáte, kam se chystáte, a vyberete itinerář cesty podle svých představ. Vždy máte jistotu, že itinerář je od reálného cestovatele, který již cestu zažil. Kliknutím na tlačítko “Inspirovat se” přenesete všechny informace z daného itineráře do svého plánu.

Plánování

Pokud si chcete vytvořit vlastní itinerář, svou cestu si můžete jednoduše naplánovat v Plánovači cest. Nejprve si vypíšete všechna místa, která chcete navštívit, a poté je pomocí drag’n’drop poskládáte do itineráře. Vždy máte po ruce mapu, aby bylo skládání itineráře co nejjednodušší.
Worldee

V Plánovači také najdete editovatelný seznam věcí, co zařídit před cestou a místo pro libovolné poznámky. Zanedlouho v Plánovači najdete také informace o všech destinacích na světě.

Uchování zážitku

Po návratu z dobrodružství lze cestu uložit do Cestovatelského deníku jak převedením plánu na cestu, tak vytvořením úplně nové cesty, pokud jste plán neměli. V obou případech je teď uložení zážitku velmi jednoduché. Stačí vybrat fotky z konkrétní cesty a Worldee automaticky poskládá itinerář z údajů, které fotky obsahují. To pro zveřejnění a uložení cesty úplně stačí. Pak už je jen na vás, do jaké míry si chcete se záznamem cesty vyhrát. Pokud chcete inspirovat další cestovatele, k itineráři můžete přidat další užitečné informace – popisky, ceny, fyzickou náročnost, aj.

Je důležité zmínit, že Worldee můžete plnohodnotně využívat i ve chvíli, kdy se rozhodnete používat pouze jednu ze tří funkcí, které nabízí.
Worldee

Appka

Všechny výše uvedené funkce (a mnoho dalších) bylo dříve možné využívat pouze ve webové aplikaci. To se dnes však mění – všechny funkce najdete i v mobilní aplikaci. Pokud se vám projekt líbí, tým Worldee bude moc rád, když si appku stáhnete a napíšete jim zpětnou vazbu, aby mohla být appka ještě lepší.

 width=

 width=

Appku pro Android a iOS stáhnete kliknutím na ikonku příslušného store.

Co se chystá

Olomoucký tým nezahálí a připravuje jednu novinku za druhou. Mezi ty největší patří Ověřené itineráře – pokud itinerář obsahuje všechny potřebné informace, je možné ho odeslat na ověření. Pokud ho Worldee ověří, itinerář se pak zobrazuje na předních příčkách ve vyhledávání. Když si tak s itinerářem dáte záležet, může inspirovat tisíce cestovatelů z celého světa. Ověřené itineráře tvoří cestovatelé z nově vzniklé komunity Worldee Sparrows, do které se můžete také přidat. Dále se můžete těšit na chat mezi uživateli, novou stránku Prozkoumat, štítky cest, trackování trasy podle GPS, nové mapy obsahující turistické trasy, live cesty a mnoho dalšího.

Slovo týmu na závěr

“Worldee má nyní přes 13 000 uživatelů z nichž většinu tvoří Češi. V posledním roce, kdy na projektu pracuje náš stálý tým, se projekt změnil k nepoznání. Je to především díky neustálé zpětné vazbě, kterou nám naši uživatelé poskytují. Díky nim jsme projekt dopracovali do podoby, kdy je konkurenceschopný na světové úrovni. Za to bych chtěl všem Čechům, našim testerům a uživatelům, poděkovat. Jsme moc rádi, že se podílejí na vývoji a záleží jim na úspěchu projektu, což může ovlivnit, zda ve světě zase jednou uvidíme českou stopu. Děkujeme.”

Zpětnou vazbu i cokoliv dalšího můžete zaslat na e-mail [email protected].