Vážení cestovatelé, často se ptáte na cestovní pojištění pokrývající nový druh koronaviru. Pojďme si v tom udělat kapku jasněji. Vzhledem k tomu, že letos v létě budeme v drtivé většině případů cestovat po zemích EU, žádné pojištění nepotřebujete. Pokud v jakékoliv zemi EU onemocníte nemocí Covid-19, bude Vám poskytnuta péče za stejných podmínek, jaké platí pro místní pojištěnce. Tedy budete léčení zdarma nebo za poplatek v řádu několika desítek eur.Na cestách po EU žádné pojištění na koronavirus nepotřebujete!

Pozor si dejte pouze na dvě věci

Musíte cestovat s platným Evropským průkazem zdravotního pojištění, pokud ho nemáte, průkaz Vám vydá zdarma Vaše zdravotní pojišťovna. Podrobnější info naleznete na webu Kanceláře zdravotního pojištění.

V zahraničí musíte vyhledat zdravotnické zařízení (nemocnici) která Evropský průkaz zdravotního pojištění akceptuje. V drtivé většině případů to jsou všechny státní nemocnice, ale mohou to být také některé soukromé nemocnice.

Evropský průkaz zdravotního pojištění samozřejmě nepokrývá ztrátu zavazadel a jiné pojistné události, které zahrnuje komerční cestovní pojištění. Pokud se přece jen rozhodnete pojistit, porovnejte si podmínky jednotlivých pojišťoven, například na webu ePojisteni.cz.

Evropský průkaz zdravotního pojištění VZP

Evropský průkaz zdravotního pojištění