INVIA vyrukovala se zajímavými „covid slevami“ zájezdů do Egypta. V nabídce agentury aktuálně naleznete zájezdy zahrnující test na COVID-19 při cestě tam i zpět zdarma a zájezdy s testem zdarma (pouze) po cestě tam. Navíc, egyptské vstupní vízum do mnoha oblíbených letovisek je také zdarma, a to až do 30. dubna 2021. Dovolená v zemi faraónů tak může paradoxně stát méně než v době předkovidové.
EGYPT, TEST na COVID-19 ZDARMA
Cesta do Egypta

Lidé se při vstupu do Egypta musejí prokázat negativním testem na COVID-19 ne starším než 72 hodin. V letoviscích Šarm aš-Šajch, Hurgada, Taba, Marsa Alam lze test podstoupit po příletu na letišti za 30 dolarů (asi 700 Kč). Nicméně Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje absolvovat test ještě před odletem do Egypta. Děti do 6 let se testem prokazovat nemusejí. Osvobození od poplatku za egyptská vstupní víza se prodlužuje pro cestující do gubernií Jižní Sinaj, Rudé moře, Luxor a Asuán do 30. dubna 2021.

Návrat do ČR

Po návratu do ČR se musíte nahlásit prostřednictvím příjezdového formuláře hygienické stanici a následně absolvovat test, popřípadě karanténu. Výjimku z testování mají děti mladší 5 let.