Pokud využijete let z Istanbulu do Colomba a zpět za €266, jenž operují nízkonákladové aerolinie Flydubai, možná se vám bude hodit i tento tip, na poměrně levné letecké spojení Prahy s Istanbulem. Alternativně se vám možná šikne i tento tip, na jednosměrné letenky od Istanbulu od €50 z Německa a Rakouska, ty můžete nyní „ulovit“ u Pegasus Airlines flypgs.com. Na serveru Booking.com si pak bez rezervačních a storno poplatků, můžete zaknihovat ubytování jak na Srí Lance, tak v případě potřeby i v Istanbulu.

sri-lanka

Srí Lanka pro nás od 01.01.2012 zavedla vízovou povinnost, vyřízení je možné online na webových stránkách ETA www.eta.gov.lk, kde jsou k dispozici veškeré informace, formuláře atd., vyřízení by nemělo trvat více než 24 hodin, platba je možná (50 USD) kreditní kartou.

Při platbě během rezervace si aerolinie Flydubai účtují poplatek za přepravu zavazadel 50-150 AED (1 AED = cca 5,50 Kč) – max. rozměry 75 cm x 55 cm x 35 cm a hmotnost do 32 kg, palubní zavazadlo je zdarma – max. 56 cm x 45 cm x 25 cm, hmotnost 7 kg.