Samozřejmě letenky nízkonákladového leteckého dopravce Ryanair lze platit běžnou platební kartou, ovšem k ceně letenky bude připočten správní poplatek (€6 nebo ekvivalent v jiné měně), přičemž tomuto poplatku se vyhnete tak, že zaplatíte kartou MasterCard Prepaid. Přičemž tipy jak kartu MasterCard Prepaid získat najdete níže:

moneybookers.com (web stránka je lokalizována do českého jazyka) – nově můžete kartu MasterCard Prepaid získat také u Moneybookers, roční poplatek je 10 EUR a kartu lze převodem z účtu dobíjet zdarma.

wirecard.com – Jedná se o virtuální kartu ta je založena během pár minut, přičemž zřízení a vedení karty je zdarma, dobít tuto kartu můžete převodem na bankovní účet v SNR (nejlevnější variantou bude pravděpodobně převod z Fio banky, ten stojí 50 Kč), z převáděné částky vám bude stržen poplatek €1.

mytravelcash.com – cestovní karta zasílaná do Velké Británie. Stav účtu na kartě můžete zdarma navýšit jinou platební kartou, nebo také převodem z běžného bankovního účtu.

Pokud váš let začíná v Irsku, Německu, Británii, Itálii a ve Španělsku poplatku se vyhnete jen pomocí platby skrze Cash Passport, nebo alternativně nákupem letenky na eDreams.

Ryanair Cash Passport – je platební karta určená pouze pro rezidenty Irska, Německa, Británie, Itálie a Španělska.