Chystáte se letět na Island? CK Periscope Skandinávie připravila malý návod, díky kterému pro vás bude let na Island hračka a nic vás nepřekvapí.

Nejlepší období pro let na Island
Díky světlým dnům, teplejšímu počasí a průjezdným cestám ve vnitrozemí je optimální termín od června do září. Doporučujeme ale navštívit Island i mimo sezónu. Zasněžené sopky a častá možnost spatření polární záře díky současnému maximu sluneční činnosti jsou obzvláště silným zážitkem. Okruh kolem ostrova se dá autem absolvovat celoročně.

Kolik zaplatíte za letenku a odkud poletíte
Celoročně lze využít levných letů na přímých linkách z Německa, kde ceny začínají již na 7 000 Kč za zpáteční letenku. Od letošní letní sezóny je navíc možné letět nově přímo z Prahy za ceny od 10 000 Kč.
Cena letenky také závisí na tom, jak dlouho před odletem si ji koupíte. Všeobecně platí, že čím dříve si ji koupíte, tím levněji letíte. Pokud již máte daný termín, můžete si koupit letenku na léto již na podzim předchozího roku za nejlepší cenu.

Délka letu na Island
Na Island poletíte z Prahy přibližně čtyři hodiny, z Německa tři a půl hodiny. Navíc z Německa se létá několikrát týdně přímo na Island. Z Prahy se létá přímo v sezóně jednou týdně. Lety s přestupem jsou pak k dispozici denně.

Kam na Islandu přiletíte
Přiletíte na mezinárodní letiště Keflavík, které leží přibližně 50 km od Reykjavíku, případně do Akureyri na severu ostrova.

Transfer z letiště
Individuální cestovatelé si buď přímo na letišti můžou půjčit auto nebo nasednout na letištní autobus, který je doveze do centra Reykjavíku.

Být připraven
Všeobecně je potřeba myslet na kvalitní oblečení do větru a do deště a i v létě počítat s teplotami mezi 10 a 15°C (může však být i kolem dvaceti). Jak procestovat Island autem si můžete osobně poslechnout na přednášce Jana Suchardy v brněnském Anthroposu 21. března 2012. Přednášku pořádá CK Periscope Skandináve (www.periscope.cz).