Vážení cestovatelé, jak je vidět v naší cestovatelské skupině, spousta z Vás také letošní zimu (2020/2021) míří na dovolenou za sluníčkem a vyhřátým mořem. Pojďme se podívat do kterých oblíbených (takzvaně) exotických zemí aktuálně můžeme cestovat. Nejdříve Vám doporučím stránku Ministerstva zahraničních věcí, kde najdete přehledný ale bohužel ne kompletní seznam zemí, spolu podmínkami. Připomínám, že za současné situace je jistější kupovat letenky na poslední chvíli, byť mohou být (na první pohled) dražší, neboť podmínky pro cestování se mohou změnit.
Aktuálně je uzavřena takřka celá Asie, včetně oblíbeného Thajska, Malajsie, Indonésie, Vietnamu, Filipín a Sri Lanky. To samé platí pro Austrálii a Nový Zéland. Ale jak vidíte níže, například do mnoha karibských destinací cestovat lze.


Jižní Afrika

PCR test na Covid-19 je nutné absolvovat jak před odletem tak po návratu z JAR, podrobné informace naleznete na webu mzv.cz.

Maledivy

PCR test na Covid-19 je nutné absolvovat jak před odletem tak po návratu z Malediv, podrobné informace naleznete na webu mzv.cz.

Madagaskar

Otevřen je zatím pouze ostrov Noisy Be. PCR test na Covid-19 je nutné absolvovat jak před odletem tak po návratu z ostrova, podrobné informace naleznete na webu mzv.cz.

Zanzibar a celá Tanzánie

PCR test na Covid-19 je nutné absolvovat pouze po návratu z Tanzánie či ostrova Zanzibar, podrobné informace naleznete na webu mzv.cz.

Keňa

PCR test na Covid-19 je nutné absolvovat jak před odletem tak po návratu z Keni, podrobné informace naleznete na webu mzv.cz.

Brazílie

PCR test na Covid-19 je nutné absolvovat pouze po návratu z Brazílie, podrobné informace naleznete na webu mzv.cz.

Kostarika

PCR test na Covid-19 je nutné absolvovat pouze po návratu z Kostariky, podrobné informace naleznete na webu mzv.cz.

Panama

PCR test na Covid-19 je nutné absolvovat jak před odletem tak po návratu z Panamy, podrobné informace naleznete na webu mzv.cz.

Mexiko

PCR test na Covid-19 je nutné absolvovat pouze po návratu z Mexika, informace z webu mzv.cz. Konkrétní zkušenosti cestovatelů naleznete zde a zde v diskuzi.

Dominikánská republika

PCR test na Covid-19 je nutné absolvovat pouze po návratu z Dominikány, podrobné informace naleznete na webu mzv.cz.

Kuba

Po přistání jsou všichni cestující podrobeni testu na Covid-19, test je nutné absolvovat také po návratu z Kuby, podrobné informace naleznete na webu mzv.cz.

Další karibské destinace

Spousta karibských destinací ve výčtu Ministerstva zahraničí bohužel chybí, u těchto destinací jsem tedy informace čerpal ze zpravodajství a oficiálních webů zemí (ale někdy se jedná o starší info). Tedy informace si ještě před případnou koupi letenky ověřte. Za předpokladu absolvování testu před odletem a po návratu do ČR jsou otevřeny tyto ostrovy: Barbados, Bermudy, Jamajka, Bahamy, Svatý Martin, Svatý Tomáš, Svatá Lucie.