Kyperské ministerstvo dopravy oznámilo, že vybralo dvě skupiny zemí, odkud budou moci být obnoveny lety na Kypr. Jak vidíte níže, jsme až ve druhé skupině, přičemž v první skupině je například Německo a Rakousko. Nemocných na 100 tisíc obyvatel totiž máme stále více.Od 9. června 2020 mohou na Kypru přistávat lety z Řecka, Malty, Bulharska, Norska, Rakouska, Finska, Slovinska, Maďarska, Izraele, Dánska, Německa, Slovenska, Litvy, Švýcarska, Polska, Rumunska, Chorvatska, Estonska a Česka.

Turisté ale musejí mít maximálně tři dny starý negativní test na Covid-19. Od 20. června se negativním testem nebudou muset prokazovat cestovatelé z Řecka, Malty, Bulharska, Norska, Rakouska, Finska, Slovinska, Maďarska, Izraele, Dánska, Německa, Slovenska a Litvy. Cestovatelé z Švýcarska, Polska, Rumunska, Chorvatska, Estonska a Česka se negativním testem budou muset prokazovat i po 20. červnu.

Kdy budou moci bez testu na Covid-19 na Kypr cestovat také cestovatelé z druhé skupiny, tedy také Češi, kyperské ministerstvo dopravy neoznámilo.

Cestující z jiných zemí budou muset na dva týdny do karantény. V řecké části Kypru, kde žije necelý milion obyvatel, se dosud potvrdilo cca 930 případů nákazy koronavirem, z toho 20 lidí zemřelo. Pokud česká vláda zařadí Kypr mezi bezpečně země, návrat z Kypru bude možný bez testu. Seznam bezpečných zemí zveřejní ČR okolo 15. června.