Tip pro případ že potřebujete narychlo do New Yorku, letenku jsem se pokusil rezervovat již na zítra a cena nebyla vůbec špatná, potřeba je dodat že ceny jsou za letenky zpáteční a v ceně jsou započítány veškeré poplatky a taxy, přičemž se nejedná o letenky u níž byla využita jakákoliv sleva, mládežníci do 24 let a senioři nad 60 let pravděpodobně dosáhnou ještě nižší ceny. Děti do dvou let mohou mít slevu až 90%, děti od 2 do 11 let slevu až 50%.

Letenky New York

nejlepší cena z Mnichova – 11 231 Kč
o dost dráž vyšla letenka z Vídně – 14 077 Kč
a nejdražší let z Prahy – 16 246 Kč

Rezervovat letenky do USA můžete na LetenkyUSA.eu, nebo přímo na speciální stránce rezervačního systému letenky New York, na LetenkyUSA.eu, najdete i pravděpodobně nejlevnější letenky do USA z Frankfurtu.

Přímo na letiště do Mnichova vás dovezou autobusy StudentAgency, do Mnichova se z Prahy dostanete taky vlakem (za cenu 29 €), nebo z Plzně do Mnichova (za 26 €) výhodné jízdenky ČD – eTiket, které se dají koupit přes internetový obchod Českých drah na www.eshop.cd.cz nebo telefonicky na lince kontaktního centra ČD 840 112 113. Platba je všemi standardními platebními kartami, jízdenka je zaslána e-mailem.

Jednosměrná jízdenka z hlavního nádraží v Mnichově na letiště stojí 9 €.