V květnu a pozdějších datech máte možnost letět z Prahy do ukrajinské Oděsy a zpět za 4 876 Kč, cena letenky je včetně všech poplatků, let operují maďarské aerolinie Malév. Jen připomínám že pro cesty na Ukrajinu nepotřebujeme (již nějaký ten pátek) vízum.

Náhled, rezervace viz níže, rezervovat můžete na bezCK.cz – Letenky Oděsa.

Oděsa
odesa odesa-budova-o-jene-zdi Oděsa (ukrajinsky Одеса / Odesa; rusky Одесса / Oděssa) kosmopolitní město na jihu Ukrajiny (nad Krymem), hlavní město Oděské oblasti a největší přístav v zemi. Oděsa je čtvrtým největším městem Ukrajiny, žije zde asi 1 milion obyvatel – Ukrajinců, Rusů i mnoha dalších národností.

Stojí za vzhlédnutí: Palác hraběte Voroncova a Řecká kolonáda, oděský přístav, Nejdelší balkon v Evropě, Městské zahrady, Kostel St. Nikolas, Katakomby, Potěmkinovy schody – divadelní budova, ta je je domovem oděské opery a baletu, je řazena mezi 5 nejprestižnějších operních stánků Evropy.

Tip – směrem na jih po bulváru Primorskyj najdete uličku kde vás zarazí optický klam. Budova která vzbuzuje iluzi, že je pouhou filmovou kulisou (fasádou s okny), ale není, ovšem tato budova, je ještě užší než podobná a známá newyorská Flatiron.