Mezinárodní Letiště Drážďany (Dresden International Airport) leží na předměstí v Klotzsche asi 10 km od centra města. Jedná se o poměrně malé, moderní a dobře dostupné letiště, disponující jediným terminálem.

Doprava na letiště

Vlak, obyvatele ústeckého kraje vyjde nejlevněji zvýhodněná příhraniční jízdenka Labe – Elbe, ostatní pak mohou využít včasnnou jízdenku.

Autobus, spojení z Ostravy, Brna a Prahy zajišˇují například společnosti EuroLines a Student Agency. Četní regionální dopravci pak zajišťují spojení Drážďan s Teplicemi a Ústím nad Labem.

Dopravu z centra zajišťuje rychlodráha S-Bahn (linka č.2), vlaky vyjíždějí každých 30 minut minut. Více o příjezdu na letiště Vlakem, Autobusem + podrobné informace o rychlodráze, naleznete na webu letiště.

Autem (mapka), z Prahy je letiště v Drážďanech dostupné po dálnici D8, na německé straně se pak jedná o dálnici A17 a A4. Vzdálenost mezi centrem Prahy a drážďanským letištěm je cca 165 kilometrů, cesta z Prahy na letiště by za ideálních podmínek měla trvat 2 hodiny. Dálniční sjezd vedoucí na letiště z dálnice A4 – A4/A13, je označen nápisem Dresden-Flughafen.

Parkování na letišti, nejlevnější je Tarif Super Low Cost: až 11 dnů za €15 / až 16 dnů za €25, 16 dnů < €35. Tarif platí jen na parkovišti P3, toto parkoviště je od terminálu vzdáleno cca 5 minut klidné chůze a je samozřejmě vybaveno vozíky na zavazadla. Minimální doba parkování u tarifu Super Low Cost je 7 dní. Parkování není potřeba rezervovat předem, při příjezdu na parkoviště obdržíte u závory lístek, dle něhož (dle data příjezdu) je Vám při opuštění parkoviště naúčtováno parkované. Více informací (v češtině) naleznete na web stránce letiště.

Slevový kupón na parkovací tarif Classic (kryté parkoviště), tzv. Gutschein můžete dostat, máte-li platnou letenku a budete-li na letišti parkovat minimálně 7 dní (sleva €15) nebo min. 14 dní (sleva €30). Kupón obdržíte na informačním stánku letiště. Sleva až €30 platí jen pro české státní příslušníky, proto je dobré mít u sebe OP, řidičák či cestovní pas.

 title=