Leipzig Halle Airport (LEJ) leipzig-halle-airport.de jedná se o letiště umístěné v Schkeuditz a je vzdáleno 16 km od Lipska (Leipzig) a 22 km od Halle, letiště má centrální terminál a terminály A a B v areálu letiště se nachází vlakové nádraží.

Doprava na letiště autem, z Prahy je letiště vzdáleno cca 270 km a cesta by v ideálním případě měla trvat tři hodiny, mapku trasy naleznete zde.

Parkování na letišti, parkoviště na letišti v Lipsku nabízí od 6. května do 31. října sezonní zvýhodněné parkování, aktuální ceny parkovného a možnost online rezervace naleznete zde. Parkovací zóny s centrálním terminálem spojuje bezplatný kyvadlový autobus.

Leipzig Halle Airport – sezónní parkování, parkoviště P20 cena
7 dnů 20 €
8-15 dnů 35 €
16-20 dnů 55 €
20 < dnů 60 €

Zejména při krátkodobém pobytu, je výhodné za €3 na den zaparkovat u Friendly Hotelu jenž je od letiště vzdálen cca 400 m, přičemž parking zde si můžete telefonicky zabookovat.

Tipy na ubytování Leipzig / ubytování Leipzig Halle Airport

Doprava na letiště vlakem a autobusem, z Česka jezdí vlaky do stanice nesoucí název Leipzig/Halle Flughafen která je umístěna přímo na letišti, nejlevnější jízdenky naleznete pod tímto odkazem. Autobusovou dopravu zajišťuje flixbus.cz. Na letiště jezdí denně několik autobusových spojů z Drážďany, Berlína, …… informace naleznete zde.