Přestože letenky nízkonákladových leteckých společností jsou v drtivé většině levnější než letenky tradičních aerolinií, ovšem není naškodu, dát si při koupi „Low Cost letenky“ na několik věcí pozor, let Low Cost aerolinkou vás totiž může přijít hodně draho.

1) V noha případech si musíte projít nabídkou pojištění, ubytování a podobně, přičemž doplňková služba může být v rezervačním procesu již automaticky zaškrtnuta a vy ji musíte z nabídky sami vyřadit.

2) Počítejte s tím, že veškeré občerstvení na palubě Low Costu si většinou budete muset platit a „vysokohorská přirážka“ není malá.

3) Velká města mají ve svém okolí několik letišť. Nízkonákladové letecké společnosti přitom často využívají menších letišť, které mohou být od cíle cesty vzdálena několik desítek kilometrů, počítejte tedy také s cenou dopravy z letiště a zpět na něj.

4) Rezervační poplatek uměle navyšuje cenu letenky, přičemž je někdy vyšší než cena samotné letenky.

Levné letenky bez skrytých poplatků a zavazadla k odbavení v ceně letenky ⇒ ⇒ letenky.tiptravel.cz

5) U většiny nízkonákladových společností zaplatíte také za odbavení neboli za check-in (levnější varianta je online check-in).

6) U všech Low Costů si můžete na palubu vzít bezplatně příruční zavazadlo (většinou do 8 kg), ale u většiny nízkonákladových aerolinek se za zavazadlo k odbavení připlácí (a ne málo).

Letenky všech nízkonákladových dopravců ⇒ ⇒ Pelikán.cz