Maledivy (Maledivská republika) jsou ostrovní stát na jihu Asie v Indickém oceánu. Tvoří je stejnojmenné souostroví – řetězec 19 korálových atolů, táhnoucí se v délce cca 800 km. Maledivskou republiku tvoří 1196 ostrovů, z nichž je obydleno asi 200. Maledivy jsou nejplošším a nejníže položeným státem světa.

Maledivy vstupní formality, ke vstupu na Maledivy nepotřebují Češi a Slováci vstupní víza, postačí platný cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data vstupu a ekvivalent 10 USD na každý den pobytu, přičemž tato částka slouží pouze k prokázání dostatečných prostředků. Při vstupu do země vyplníte jednoduchou příletovou kartu v angličtině, kde mimo jiné musíte uvést místo pobytu (hotel).

Celní a devizové předpisy, na Maledivy je zakázáno dovávežet jakékoli množství alkoholu, drog, výrobky z vepřového masa či pornografii. Z Malediv je zakázáno bez povolení vyvážet korály a vůbec jakékoli součásti přírody, mořské a podmořské přírody.

Jazyk a měna, oficiálním jazykem na Maledivách je divechi (maledivština), ale bez problémů se zde domluvíte anglicky. Na Maledivách lze platit eury i americkými dolary. V restauracích, obchodech, nebo rezortech běžně akceptují platební karty. Místní měnou je maledivská rupie (MVR).

Ubytování Maledivy, bez rezervačních a storno poplatků nabízí ubytování na Maledivách server Booking.com, cenově velmi přijatelnou ubytovací kapacitu naleznete například na ostrově Maafushi.

Letenky, nejlevnější letenky na Maledivy naleznete pod tímto odkazem.