České aerolinie dnes vypravily první linky z Prahy. Na šest zpátečních letů do Amsterdamu, Paříže a Frankfurtu nad Mohanem si rezervovalo letenky zhruba 640 cestujících (všechny 3 destinace dnes ČSA obslouží 2x). Přestože do Amsterdamu létá z Prahy také společnost KLM, největší zájem byl právě o linku do hlavního města Nizozemska. Letenky na ranní spoj do Amsterdamu si zakoupilo 57 cestujících.Dopravce na jednotlivých linkách nasadil letadla s různou kapacitou, do Paříže a Amsterdamu vypravil stroje Airbus A319, které májí kapacitu přes 140 cestujících, do Frankfurtu turbovrtulový ATR 72, s kapacitou okolo 60 míst.

Ochranná opatření na letech ČSA

Personál letadel je vybaven ochrannými prostředky, cestující musí mít během letu zakrytý nos a ústa, dodržovány jsou rozestupy mezi cestujícími. Platil na palubě lze pouze pomocí karty. Letadla jsou vybavena filtry pro zachytávání virů a bakterií, po každém letu probíhá desinfekce letadel.

Další linky ČSA

Další linky budou ČSA obnovovat postupně. Od čtvrtka začne dopravce létat do Stockholmu, od 25. května do Bukurešti. „Další lety chceme obnovit co nejdříve. Pokud to situace dovolí, linky do dalších destinací bychom chtěli spouštět od poloviny června,“ uvedla mluvčí dopravce Vladimíra Dufková.