Vážení cestovatelé, mBanka vyrukovala s naprosto unikátní možností nastavení platební karty, která eliminuje možnost nechat se v zahraničí okrádat na nevýhodné konverzi měn. O co jde?

Obchodník, nebo bankomat v zahraničí totiž může provádět transakce českých korunách (často bez vašeho vědomí), což sice může na první pohled vypadat skvěle, ale kurz převodu měny v tomto případě určuje společnost, které patří platební terminál či bankomat, přičemž tento kurz je v drtivé většině případů pro Vás nevýhodný! Jde o takzvanou dynamickou konverzi měn, anglicky dynamic currency conversion (DCC), kterou nyní můžete v mobilní aplikaci mBanky jednoduše deaktivovat. V zahraničí pak budete platit pouze v mnohem výhodnějším kurzu stanoveným mBankou.

mBanka nabízí, výběr z bankomatu v ČR i zahraničí zdarma, vedení účtu zdarma a navíc, do konce června 2021, také bonus za založení účtu. Účet s bonusem 1 000 si můžete zřídit zde.

  • Na lepší kurzy měn v zahraničí dosáhnete s mKartou Svět, která je taktéž zdarma

Vypnutí DCC v mobilní aplikaci

Po přihlášení do aplikace m Banky zvolte na spodní liště Finance, dále na horní liště Karty, v seznamu karet zvolte kartu u které chcete DCC vypnout. Na spodní liště zvolte ikonu se třemi tečkami a popiskem Více, poté Nastavení karty.

mBank

Pozor na přístup k internetu

Mohlo by se stát, že budete nuceni na výběr z bankomatu nebo platbu při platbě u obchodníka na DCC přistoupit. V tom případě budete muset DCC v mobilní aplikaci dočasně povolit, což není možné bez přístupu k internetu.