ceske aerolinie Nedávno proběhla médii zpráva že čeští prodejci letenek znevýhodňují na linkách které operují ČSA, ceny letenek konkurenčních dopravců. Před časem jsem vás informoval o jiné, mírně řečeno, kulišárně těchto aerolinek, ale to není bohužel vše co můžete od podniku který dotujete ze svých daní čekat. Vypadá to že ČSA, nabízí ceny letenek dle vaší výchozí země a jste li Čech budete platit víc.

Jak již jsem nastínil výše, cena letenek ČSA je závislá na tom jakou měnu a zemi si navolíte jako výchozí v horní části webu aerolinky, přičemž se může lišit až o tisíce a to na totožném leteckém spojení (například z Prahy). Jako nejlevnější výchozí zemi jsem shledal USA ovšem nemusí to být pravidlem.

Pokud rezervujte letenky na webu ČSA vyzkoušejte vždy raději několik výchozích zemí, platební kartou pak samozřejmě můžete zaplatit letenku jejíž cena vám bude nabídnuta třeba v eurech či dolarech.

Věřte že cenové rozdíly nejsou zanedbatelné, například letenka která vás z výchozí země ČR a měně Kč vyjde na 3500 Kč, vás při zvolení výchozí země USA a měny USD může stát jen $99, přičemž připomínám, že takovýto cenový rozdíl jsem našel na letu z Prahy.

Pro ty kteří nemají přehled o kurzu dolaru dodám, že ten se dlouhodobě pohybuje pod 20 Kč, aktuálně dle KurzyMen.com je kurz 17,81 Kč, tedy 99 USD = 1764 Kč.