Rozhodnete-li se cestovat do Paříže letecky, přistanete na jednom z těchto letišť: Charles de Gaulle (CDG), Orly (ORY), nebo Beauvais (BVA). Po přistání budete samozřejmě nuceni řešit dopravu do centra Paříže či mezi letišti.

Letiště Charles de Gaulle (CDG), spojují s pařížským metrem příměstské vlaky RER. Z letiště na metro se dostanete také autobusy RoissyBus a Air France. Ovšem nejlevněji se do centra Paříže dopravíme linkovým autobusem číslo 350 – vystupte na konečné Gare de l´Est, kde přesednete na metro. Noční linky N140 a N130 z letiště vyjíždí v 1, 2, 3 a 4 hodiny. Z letiště do okolních měst: Součástí Terminálu 2 je vlakové nádraží (spoje SNFC a TGV).

Letiště Orly (ORY): Z letiště na stanici metra Villejuif – Louis Aragon, jezdí každých pár minut tramvaj číslo T7. Další možností jsou autobusy společnosti Air France a OrlyBus, aktuální ceny autobusových jízdenek a další užitečné informace naleznete zde. Do centra se dostanete také „lehkým metrem“ – Orlyvar, linka spojuje letiště Orly se stanicí Antony (RER – trasa B). Tou nejlevnější možností pak je cestovat na meto linkovým autobusem číslo 285.

Transfer mezi letišti Orly (ORY) a Charles de Gaulle (CDG), zajišťují expresní autobusy AirFrance line3 – více informací. Další možností je cesta vlakem RER (trasa B) s přestupem ve stanici Antony.

Letiště Beauvais(BAV) je centrum Paříže spojeno kyvadlovou autobusovou dopravou, ceny jízdenek a další informace naleznete pod tímto odkazem.

Paříž – bezplatné průvodcovské služby v češtině, pařížské památky zdarma či se slevou, jak ušetřit na pařížské dopravě – tipy z fóra.