Přesto-že web nízkonákladových aerolinií Ryanair není lokalizován do češtiny, nebo slovenštiny, rezervaci zvládnete pouze se základní znalostí angličtiny, nebo jiného podporovaného jazyka. A trochu vám v tom snad pomůže i tento „návod“:

Budeme rezervovat let za co nejnižší cenu, poletíme pouze s příručním zavazadlem, k letence nechceme přiobjednat pojištění, ubytování, prostě nic.

1.) Na web stránce dopravce ryanair.com/cz zvolte Flights, vyplňte místo odletu, destinaci příletu počet cestujících a termíny, poté klikněte na Book Now.

Ryanair-rezervace-letenky-krok1

 

2.) Zvolte lety a poznamenejte si (nebo zapamatujte) zobrazenou konečnou cenu, tu naleznete vpravo viz tento náhled (klik) a klikněte na CONTINUE.

Ryanair-rezervace-letenky-krok2

 

3.) Vyplňte jména cestujících a vzdejte se pojištění což jsou první dvě položky, ostatním se věnovat nemusíte, klikněte na CONTINUE

Ryanair-rezervace-letenky-krok3

 

4.) Vyplňte kontaktní platební údaje, vpravo zkontrolujte zda se, v druhém kroku poznamenaná cena, nezměnila (náhled) a klikněte na PURCHASE NOW.

Ryanair-rezervace-letenky-krok4

Po zaplacení se vám zobrazí stránka s informacemi o letu, tuto stránku si můžete vytisknout, což je ovšem zbytečné, neboť veškeré informace Vám přijdou na vámi při rezervaci uvedený email. Online Check in – před odletem se ještě musíte online odbavit a vytisknout si letenku. Postup odbavení na internetu je v přípravě, starší verzi naleznete pod tímto odkazem.