Na srpen 2011 až březen 2012 máte nyní možnost rezervovat letenky na trase Praha – Istanbul a zpět za 3 561 Kč, viz tento náhled rezervace. Cena 3 561 Kč za zpáteční letenku zahrnuje veškeré poplatky a taxy jakož i přepravu zavazadel, ale dosáhnete na ni jen s využitím slevy při rezervaci u Pelikána.

Letenky Praha Istanbul a zpět ⇒ Pelikan.cz

Nabídky levného ubytování v Istanbulu ⇒ od 220 Kč/noc

Jak na slevu letenky – v kroku rezervace č. 3 klikněte v levém sloupci na ikonu u „Vložte slevový kupon“ a vyplňte slevový kód: dáreček2011, případným kliknutím na křížek u pojištění jej zrušte (ušetříte tak další finance).

Váhové limity pro bezplatnou přepravu zavazadel

Let operují aerolinie Austrian, přičemž v ceně letenky Austrian Airlines (Economy Class) je bezplatná přeprava odbaveného zavazadla do 23 kg, na palubu letadla pak si sebou můžete vzít příruční zavazadlo do 8 kg.

Turecko vstupní formality

Vláda Turecké republiky zrušila s účinností od 1. ledna 2005 vízovou povinnost pro držitele cestovních pasů České republiky, kteří cestují do Turecké republiky za turistickým účelem a jejichž pobyt nepřesáhne 90 dnů.

Držitele slovenských cestovních pasů obdrží vízum při vstupu na turecké území – na hraničním přechodu (i letištním) za 15€.