Vážení cestovatelé, až to skončí možná budou dražší letenky, ale ve výsledku můžeme cestovat i levněji. Tedy alespoň do některých destinací. Například sicilská regionální vláda před nedávnem oznámila, že chce cestujícím proplatit polovinu nákladů na letenky, jedu noc ubytování a některé výdaje na kulturní akce.

Sicílie přišla o více než miliardu dolarů v příjmech z cestovního ruchu a alespoň část letošní sezóny by ráda zachránila. Zatím ovšem není známo kdy se dovolenkové destinace otevřou pro vnitrostátní turistiku. A není jasno ani v tom, zda se letos v létě uvolní hranice pro cestovatele ze zahraničí.

Možná také ve Španělsku

Podobné pobídky by se mohly objevit také ve Španělsku, které je v podobné situaci. Podle posledních zpráv, španělská vláda zvažuje, že hranice zůstanou zavřeny až do října 2020. Ovšem zároveň se hovoří o tom, že některých Kanárských ostrovů a možná také Baleárských ostrovů, by se restrikce týkat nemusely. Ty totiž byly koronavirem zasaženy daleko méně než dovolenkové destinace na pevnině.