Zatímco vloni v posledních sedmi březnových dnech letiště odbavilo přibližně 2 550 příletů a odletů, letos to za stejné období bylo podle předběžných odhadů 312 pohybů, což znamená pokles o 88%.

Naopak objem nákladní dopravy na Letišti Praha za poslední měsíc stoupl o 26,5%. Letiště za březen odbavilo 44 speciálních letů s nákladem zdravotnického materiálu. Přičemž letiště uvádí, že od druhé poloviny března směřuje přes Letiště Praha do ČR zdravotnický materiál téměř denně.

Od 18. března odbavilo letiště 33 repatriačních příletů a odletů. V jejich rámci přicestovalo do České republiky více než 3 600 cestujících. Většinou se jednalo o české občany. Repatriačními lety z Česka odcestovalo přibližně 900 cizích státních příslušníků. Vyplývá to z dnes zveřejněných statistik letiště. Celková provozní čísla za březen letiště zveřejní zítra 22. dubna 2020.

V roce 2019 letiště odbavilo rekordních 17,8 milionů cestujících, což představovalo roční nárust přibližně jeden milion cestujících. Jednalo se tak o historický rekord a 6% meziroční nárůst.

Společnost Letiště Praha, a. s. patří státu, jediným akcionářem je Ministerstvo financí ČR.