Velvyslanectví ČR v Bangkoku připravuje repatriaci českých občanů, kteří uvízli v Thajsku, nemohou využít jiné možnosti k urychlenému návratu do ČR a jsou v nouzi. Připravují se dva repatriační lety. Termín odletu prvního je v neděli 29.3.2020 v 08:00 hodin. a termín druhého pak v úterý 31.3.2020 ve 13:00 hod. Právo přihlásit se na kterýkoliv repatriační let zřízený členským státem EU mají všichni občané EU, tedy také i Slováci.

Oba lety jsou vypraveny z Bangkoku z mezinárodního letiště DON MUEANG (DMK). Jedná se o staré“ letiště, nikoliv o nové letiště Suvarnabhumi s kódovým označením BKK.Zájem o (bezplatnou) repatriaci musí zájem potvrdit vyplněním tohoto formuláře, a to v co nejkratší době. Za každou osobu, i dítě, je potřeba vyplnit formulář zvlášť! Podrobnější informace, formulář.

Velvyslanectví dodává, že od středy 26. března platí v Thajsku stav nouze, není tedy vyloučeno, že bude omezena i vnitrostátní doprava. Zájemci o repatriaci by proto měli myslet na to, jak se z různých thajských destinací dostanou včas na letiště. Podrobné informace o letu budou zaslány e-mailem pouze zájemcům s potvrzenou registrací.