Orgán odpovědný za tržní hospodářskou soutěž v Itálii (AGCM) dočasně zabránil low cos aeroliniím Ryanair a Wizz Air v zavedení nových pravidel pro přepravu zavazadel, ta měla platit od 1.11.2018. AGCM vydal včera (31.10.2018) předběžné opatření, kterým nařídil pozastavit vybírání poplatků za větší příruční zavazadla. Obě letecké společnosti mají do pěti dnů úřad informovat o přijatých opatřeních.

Italský úřad se domnívá, že toto dodatečné náklady by měly být zahrnuty do základní sazby. Podle úřadu mohou příplatky za palubní zavazadla uvést v cestující v omyl, co se týče skutečné ceny letenky a zkreslit srovnání cen s jinými dopravci. Obstát nemají ani argumenty o urychlení odbavení.

Dle nových pravidel si od 1.11.2018 mohou cestující Ryanairu vzít na palubu zdarma jen malé zavazadlo o rozměrech 40x25x20 cm. Dopravce umožňuje cestujícím vzít si na palubu větší příruční zavazadlo jen pokud si připlatí přednostní nástup do letadla. U společnosti Wizz Airu je zdarma jen zavazadlo o maximálních rozměrech 40x30x20 cm.


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN