Istanbul Tuto soutěž pořádá slovenský ExiTravel ovšem v podmínkách soutěže jsem nenašel že by byla určena jen pro bratry Slováky (a pokud ano snad máme i nějaké slovenské čtenáře). Účastnit by se měl moci tedy každý kdo od 01.3.2011 do 31.3. 2011 odpoví na tři jednoduché otázky a uvede své kontaktní údaje. Samotný lete pak může výherce absolvovat od 01. 4. 2011 do 31.12. 2011.

Vyhraný let aerolinií Turkish Airlines pak probíhá z vídeňského letiště, stránky soutěže: „Vyhraj dve letenky do mesta Šeherezády a Onura z Tisíc a jednej noci!najdete zde.

Istanbul
Samotný Istanbul je město se zvláštní směsicí moderního velkoměsta a islámské tradice, ležící na pomezí Evropy a Asie, ale více informací o samotném Istanbulu na jdete na Tiptravel.czEuroVíkend Istanbul.

Turkish Airlines
Předpokládám že pro šťastného výherce bude zážitkem i samotný let – čtyřhvězdičkové Turkish Airlines patří mezi nejluxusnější aerolinie světa a navíc disponují jednou z nejmladších leteckých flotil na světě, všechny letadla Turkish Airlines jsou vybavena systémem TCAS (Systém předcházení leteckým kolizím).

Úroveň bezpečnosti letů Turkish Airlines je v Evropě nejvyšší. Turkish Airlines dosáhla během kontrolního auditu 99,6 %, průměr členských společností AEA je 97,6 %. Navíc Asociace evropských dopravců AEA vyhlásila Turkish Airlines nejspolehlivější leteckou společností v přepravě a doručení zavazadel za rok 2006.

AEA The Association of European Airlines – Sdružení evropských aerolinií.