Do mnoha destinací v USA se nyní s aeroliniemi Alitalia můžete podívat za úžasné ceny, viz tento odkaz, a určitě není v mých silách je vyjmenovat všechny. Ty nejlevnější letenky do USA nyní naleznete na booking.alitalia.com/booking/DE_DE. Při rezervaci zadejte slevový kód WKND15DE jenž je platný pouze do 27. srpna 2012. Ty nejlevnější letenky naleznete pravděpodobně na této trase: Ženeva (GVA) – destinace v USABenátky (VCE).

Do Ženevy se nejlevněji pravděpodobně dostanete s nízkonákladovými aeroliniemi easyJet z Budapešti – cca 350 Kč zaplatíte za jízdenku z Prahy do Budapešti. Ceny 350 Kč za jednosměrnou jízdenku dosáhnete u společnosti Eurolines i Orangeways.

Mezi Benátkami Letiště Venice Marco Polo (VCE) a Prahou operuje přímé lety low cost AirOne. Z benátského letiště Treviso (TSF), létají do Prahy nízkonákladové aerolinie Wizzair.

Letenky easyJetu kupujte najednou v jedné rezervaci, tedy zakupte najednou letenky pro všechny cestující na lince Budapešť – Ženeva a Amsterdam – Praha. Ušetříte tak na poplatku jenž činí 270 Kč za rezervaci (ten je pak rozpočítán mezi všechny cestující). Ke snažení ceny letenek easyJetu, vyzkoušejte také tento „fígl“.

Ubytování doporučuji rezervovat skrze Booking.com, na Booking.com neplatíte žádný rezervační poplatek a již zarezervované ubytování můžete ještě několik málo dní před plánovaným příjezdem, bez sankce zrušit (například seženete li ubytování výhodněji).

Směřujete li do New Yorku možná zvažte i odlet z Prahy

New York Trasa: Ženeva → New York → Filadelfie → Benátky (pro zvětšení na náhled klikněte)
NY
Dopravu mezi new Yorkem a Filadelfií zajišťuje například dopravce Megabus.com, jízdenku v promo akci můžete zakoupit již za jeden dolar. Letenky na této trase můžete za 5 509 Kč (s využitím slevového kódu) blokovat alternativně také na Pelikan.cz

Los Angeles Trasa: Ženeva → Los Angeles → Santa Ana (40 mil z LA) → Benátky
Los-Angeles
(pro zvětšení na náhled klikněte)

Atlanta Trasa: Ženeva → Atlanta → Benátky (pro zvětšení na náhled klikněte)
Atlanta