5 vor Flug je jedna z předních německých cestovních kanceláří, člen skupiny FTI. Nespornou výhodou je nekompromisně široký výběr zájezdů a hotelů napříč všemi nejznámnějšími CK, jinými slovy zde najdete všechny nabídky na jediném místě.

Díky našemu detailnímu průvodci nyní zvládne rezervaci u německé cestovní kanceláře 5 vor Flug úplně každý, a to i bez jakékoliv znalosti německého jazyka. Umožníme vám tak zakoupit zájezdy či hotely s úsporou až několika desítek procent oproti nabídkám českých cestovních kanceláří, respektive nejznámnějších portálů specializujících se čistě na ubytování.

Nezapomínejte, že rezervací dokonce i samotného ubytování získáváte nárok na služby německého delegáta, jenž zpravidla disponuje plynulou angličtinou a velkou mírou profesionality. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit profesionální přístup v případě zdravotních problémů během dovolené.

ZAČÍNÁME

01 (2)

Po samotném otevření adresy www.5vorflug.de se ocitnete na domovské stránce, kde vyhledávání odstartujete výběrem zájezdů (Last Minute) nebo samotného ubytování (Hotel).

alle Abflughäfen: Odletová letiště (pouze u vyhledávání zájezdů). Nejčastěji využijete v sekci Deutschland (Německo) – München (Mnichov), Nürnberg (Norimberk), Berlin-Schönefeld a Berlin-Tegel, Frankfurt, Düsseldorf, Dresden (Drážďany) a Leipzig/Halle (Lipsko), v rakouské sekci Österreich pak Linz (Linec) a Wien (Vídeň). Letiště České republiky zde nenaleznete. Potvrdíte tlačítkem übernehmen.

Alle Reiseziele: Destinace. Při nevyplnění dojde k výpisu všech nabízených destinací.

beliebig: V překladu „libovolný“, ovšem zde se jedná o výběr termínu. Určíte nejdřívější a nejzažší datum dovolené. V poli Reisedauer můžete upřesnit délku pobytu – Tag (den), Woche (týden). POZOR – německé CK počtem dnů myslí počet nocí, tedy pokud plánujete např. 7 nocí, zvolte 7 Tage.

2 Erwachsene, 0 Kinder: Pole pro upřesnění počtu cestujících. Erwachsene (dospělý), Kind (dítě), Alter (věk), Jahre (roky).

Suche erweitern: Podrobné vyhledávání. Pokud chcete vidět všechny nabídky, stiskněte tlačítko Suchen (hledat).

PODROBNÉ VYHLEDÁVÁNÍ

02 (2)

Hotelkategorie (mind.): Minimální počet hvězdiček preferovaného ubytování.

Verpflegung: Minimální forma stravování. Nur übernachtung (pouze nocleh), Frühstück (snídaně), Halbpension (polopenze), Vollpension (plná penze), All Inclusive.

inklusive Transfer: Transfer z letiště do ubytování (pouze u zájezdů). Při zaškrtnutí se zobrazí pouze nabídky s organizovaným transferem.

direkte Strandlage: Přímo u pláže. Při zaškrtnutí se zobrazí pouze nabídky v bezprostřední blízkosti pláže.

VÝBĚR KONKRÉTNÍHO ZÁJEZDU (HOTELU)

02

Suche ändern: Pozměnit vyhledávání. Zde můžete poupravit parametry vyhledávání, jenž jsou kompletně popsány o pár řádků výše.

Alle Orte anzeigen: Lokalita. Můžete vybrat konkrétní místo ve zvolené destinaci.

sortiert nach Preis: Seřazení nabídek. Nach Preis (dle ceny), Hotelname (jména hotelu), Ort (lokality), Hotelkategorie (počtu hvězdiček), Bewertung (hodnocení).

Bewertungen: Hodnocení. Osobně nedoporučuji spoléhat na tato hodnocení, mnohem vhodnější je najít si konkrétní ubytování na webu Tripadvisor.

Hotelinfos: Informace o ubytování. Zdatnější němčináři se mohou začíst, méně zdatným doporučuji zkopírování celého textu do překladače Translate Google, anebo si najít informace přímo na stránkách daného ubytování.

Hotel merken: Uložení do oblíbených.

Hotel in Karte zeigen: Zobrazení daného ubytování na mapě.

Angebote ab €: Pokračování na další krok rezervace, na výběr konkrétního termínu.

VÝBĚR KONKRÉTNÍ NABÍDKY

03

Suche ändern: Pozměnit vyhledávání. Zde můžete poupravit parametry vyhledávání, jenž jsou kompletně popsány o pár řádků výše.

Dauer: Přesné informace o datu zájezdu s odletovými časy (v případě samotného ubytování pouze datum).

Leistungen: Služby. Nachází se tu druh pokoje, důležité upozornění se týká nejlevnějších pokojů značených Economy či Sparpreis, kdy se jedná o pokoje stejného vybavení, avšak nejčastěji bez balkonu či špatným výhledem nebo umístěním. Dále naleznete druh stravování a (v některých případech) fajfkou zaškrtnutý inkl. Transfer (včetně přepravy z letiště do hotelu a zpět) a Zug zum Flug. Zug zum Flug je výhodná služba německých CK, jenž vám umožňuje bezplatnou železniční přepravu z kteréhokoliv německého nádraží až na letiště a zpět. V praxi tedy můžete svůj automobil zaparkovat v první německé stanici a odtud se přepravit (typicky rychlovlaky ICE) až na letiště bez placení parkovného v parkovacích domech.

Logo: Cestovní kancelář, se kterou budete cestovat, zejména přední německé CK.

Preis: Rozpis ceny za jednotlivé osoby, Gestampreis pak značí finální celkovou cenu.

Flugzeiten anzeigen: Detailní zobrazení informací o letech (pouze u zájezdů). Zahrnuje přesné časy letů, čísla letů a leteckou společnost.

Zur Buchung: Pokračování k poslednímu kroku rezervace.

REZERVACE

04

Rekapitulace konkrétní zvolené nabídky. Význam byl již vysvětlen o pár řádků výše.

05

Vyplňte své osobní údaje, údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

Anrede: Herr (pan), Frau (paní)

Vorname: Křestní jméno

Nachname: Příjmení

Straße: Ulice

Nr: Číslo popisné

PLZ: Poštovní směrovací číslo

Ort: Město

Land: Země (zvolte Tschechien)

Telefon tagsüber: Vaše telefonní číslo (nezapomeňte na předvolbu +420)

Ich reise selbst: Jsem sám jedním z cestujících? Ja (ano), Nein (ne).

Geburtsdatum: Datum narození ve tvaru DD-MM-RRRR (den, měsíc, rok)

2. Person: Informace o dalších spolucestujících osobách

06

Reiseversicherung (pojištění sjednané cestovní kanceláří). Nemáte-li zájem, zaškrtněte větu dole: „Ich verzichte…“

07

Výběr platby. Vřele doporučuji platbu kartou (debetní, kreditní) bez jakýchkoliv poplatků (gebührenfrei).

Vorname: Jméno (uvedené na kartě)

Nachname: Příjmení (uvedené na kartě)

Kartennummer: Číslo karty

Prüfnummer: Třímístný kód CVC na zadní straně platební karty

Gültig bis: Ukončení platnosti platební karty ve tvaru MM-RRRR (měsíc, rok)

Gutschein einlösen: Slevový kód. Nemáte-li, nechte zaškrtlé „Nein“.

08

Gestampreis: Celková cena k zaplacení. V některých případech se platí ihned pouze záloha a zbytek se z karty strhne později. V takovém případě dochází k zobrazení rozpisu plateb.

Jetzt zahlungspflichtig buchen: Závazně zarezervovat.

CESTOVNÍ DOKLADY

Do několika minut po zaplacení e-mailem obdržíte smlouvu (Rechnung) jako doklad o zaplacení spolu s dalšími informacemi, které si můžete v klidu pročíst třeba pomocí překladače Translate Google. V případě objednávky zájezdu obdržíte e-mailem (nebo poštou) veškeré cestovní doklady, a to nejpozději týden před odletem (někdy dokonce do několika minut od zaplacení). V případě objednávky samotného ubytování vám bude zaslán voucher, jenž si určitě vytisknete a následně předložte na recepci při příjezdu do hotelu. V případě jakýchkoli problémů vás jistí vaše německá cestovní kancelář a můžete se na ni samozřejmě kdykoliv obrátit.

Doufáme, že jsme vás dostatečně připravili na dovolenou (s německými CK) nabízenou cestovní kanceláří 5 vor Flug. Neváhejte dát jí šanci, osobně mohu jedině doporučit!