Společnost easyJet od konce října zavádí novou linku: Berlín ⇔ Marakeš, přičemž v tuto chvíli na této trase nabízí velmi zajímavé ceny letenek pro podzimní a zimní období. Ceny za zpáteční let dosáhnete budete li cestovat ve dvou a pouze s palubním zavazadlem. Dále je potřeba při rezervaci dodržet „neobvyklý postup“ jenž je popsán pod náhledem.
náhled rezervace zpáteční letenky pro dvě osoby (klikněte na screenshot pro zvětšení)
Marakes
Ceny 1 500 Kč za osobu dosáhnete pouze dodržíte li tento postup:
1) před 3. prosincem si zvolte let Praha ⇔ Londýn a zpět
2) v pravém sloupci klikněte na „přidat další lety“
3) zvolte Berlín ⇔ Marakeš a zpět
4) křížkem zrušte let Praha ⇔ Londýn

V Marakeši je letiště kousek od města, z letiště do centra jezdí každých 30 minut autobusová linka číslo 19, cesta trvá cca 30 minut. Osobně bych ubytování řešil až na místě, za skromné, ale čisté pokoje v soukromí zaplatíte cca €5 na osobu za noc, přičemž nabídek budete mít více než vám bude příjemné. Upřednostňujete li ovšem jistotu, bez rezervačních poplatků si ubytování můžete zaknihovat pod tímto odkazem, chcete li cestovat po okolí koukněte také na ceny AutoPůjčoven, ale využít můžete např. i místních cestovních agentur.

Například z Prahy do Berlína a zpět se za 1 250 Kč dopravíte autobusem společnosti Eurolines. K turistickému pobytu v Maroku v délce do 90-ti dnů nepotřebují držitelé českých cestovních pasů vstupní vízum.