18. března 19:15 h. MZV vyšle letadla na pro české občany na Kanárské ostrovy, Maroka, Vietnamu, na Filipíny (a dalších asijských zemí), střední Ameriky (Panama, Dominikánská republika, Honduras), podrobnější informace.

17. března 22:15 h. Vídeňské letiště omezuje provoz. Společnosti Austrian Airlines a Laudamotion přestanou provozovat všechny lety, podrobnější informace.

14. března 22:15 h. Informace o možnosti využít mimořádné autobusové dopravy pro občany kteří uvízli v důsledku opatření proti šíření nového koronaviru v různých evropských zemích, informace a jízdní řády zde.

14. března 19:10 h. S ohledem na aktuální omezení letecké dopravy doporučuje MZV využít VŠECH možností k návratu do ČR. V případě, že se vám to v příštích dnech nepodaří, kontaktujte příslušný zastupitelský úřad (ambasádu, konzulát) nebo hotlinky MZV +420 224 182 605, 2 554, 2 142, 2 425 Tomáš Petříček (Ministr zahraničních věcí ČR).

14. března 19:05 h. Vypravíme autobusy tam, kam to bude nezbytně nutné, zejména do Vídně, Mnichova nebo Frankfurtu. Zároveň začíná platit výjimka ze zákazu vycestovat pro ty, kteří pojedou vyzvednout členy své rodiny na evropská mezinárodní letiště – potřeba je kopie boarding passuTomáš Petříček (Ministr zahraničních věcí ČR).

14. března 19:00 h. Nenecháme v zahraničí naše lidi na holičkách. To platí! Spoléháme ale také na zodpovědnost každého jednotlivce. Už dnes po poledni jsme vyslali první autobus Autobus pro asi čtyři desítky Čechů, kteří uvízli na letišti ve Frankfurtu – Tomáš Petříček (Ministr zahraničních věcí ČR).

14. března 09:07 h. Pokud letíte zpět do Prahy z bezpečné země a přestup v rizikové zemi proběhne v rámci tranzitu (běžného přestupu na letišti), pak se na vás nevztahuje povinnost karantény – zdroj.

Jak to je v případě, že například přistanete ve Vídni a dále pokračujete po zemi, se mi ovšem dohledat nepodařilo. Snad dostanete relevantní informaci při překročení hranice. Nicméně dle aktuálních zkušeností cestovatelů v tomto případě se na vás povinnost karantény vztahuje.

14. března 08:55 h. Zákaz vstupu do rizikových oblastí a zákaz vycestování z ČR se nevztahuje na občany České republiky s prokázaným povoleným pobytem v zahraničí – zdroj.

13. března 19:40 h. Od soboty 14. března 2020 Vláda v rámci vyhlášeného nouzového stavu zakázala všem dopravcům v mezinárodní osobní silniční, železniční i vodní dopravě přepravu cestujících přes hranici České republiky. Umožněn je návrat Čechů zpátky do země nebo cizincům se naopak umožňuje opustit Českou republiku. Lidé mohou cestovat přes hranice pouze osobními automobily do 9 osob. Vláda také zakázala využívat v rámci obchodní letecké dopravy s cestujícími na palubě, při níž je překračována hranice České republiky, jiná letiště než mezinárodní veřejné letiště Václava Havla Praha, podrobnější informace.

13. března 18:00 h. Informace pro cestující, kterých se týká aktuální opatření Vlády ČR – Letiště Praha.

13. března 15:45 h. Smartwings a České aerolinie ruší všechny lety z/do ČR, podrobnější informace.

13. března 15:25 h. Ryanair ruší poplatek za změnu letu, podrobnější informace.

13. března 14:45 h. Ministerstvo zdravotnictví ČR spustilo web věnující se novému koronaviru – koronavirus.mzcr.cz.

13. března 14:30 h. Lidé nebudou moci po půlnoci z neděle 15. března na pondělí 16. března 2020 vycestovat z České republiky nikam do zahraničí. Výjimky z omezení cestování naleznete na této stránce. Další informace pak na webu Ministerstva vnitra ČR.

 width=
Seznam rizikových zemí – koronavirus.mzcr.cz.

 width=
Seznam rizikových zemí – koronavirus.mzcr.cz.

 width=

12. března 15:38 h. O opatřeních byla právě publikována informace na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

12. března 07:00 h. Vážení cestovatelé, vláda ČR v rámci vyhlášení nouzového stavu zakázala občanům České republiky cestovat do těchto zemí 15 zemí: Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Holandsko, Belgie, Velká Británie, Dánsko a Francie. Zákaz platí od půlnoci z pátku 13. března na sobotu 14. března 2020. Češi ze zahraničí se vrátit mohou, ale při cestě z těchto 15 zemí budou muset podstoupit karanténu. Ministerstvo vnitra připravuje výjimku pro Čechy, kteří pracují v zahraničí a denně do zaměstnání dojíždějí. V rámci opatření slovenské vlády, nesmí Čeští občané cestovat na Slovensko.