Vážení cestovatelé, pozor! Česká obchodní inspekce varuje, že některé cestovní kanceláře vydávají vouchery za neuskutečněné zájezdy, které nejsou v souladu se zákonem „Lex Voucher“ (Zákon č. 185/2020 Sb.). Takové poukazy se ovšem řídí smluvními podmínkami mezi CK a zákazníkem (ne zákonem „Lex Voucher“) a ve většině případů jsou pro zákazníka nevýhodné.Poukaz vydaný dle „Lex Voucher“ musí splňovat určité náležitosti – musí zde být uvedena částka, která odpovídá hodnotě dosud uhrazených plateb (mimo případného cestovního pojištění), kompletní identifikační údaje CK, datum začátku a konce platnosti voucheru. Konec platnosti musí být nejpozději 31. srpna 2021, což může být jedno z vodítek, jak poznat, že nejde o poukaz vydaný dle „Lex Voucher“.

Pokud klient nevyužije-li nabídku náhradního zájezdu do 31. srpna 2021, má kancelář (dle znění zákona „Lex Voucher“) do 14 dnů (tedy do 14. září 2021) povinnost vrátit uhrazené platby.

Více informací získáte na COI.cz, kdo může odmítnout jakýkoliv poukaz za zrušený zájezd se dozvíte na webu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

SKVĚKÉ SMĚNNÉ KURZY a ÚČET ZDARMA

mKarta Svět Bonus 1 500 Kč

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

SLEVA až 50 %

TAKÉ na CELÝ ROK a s KOMPENZACÍ za ZRUŠENÝ LET

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ PODROBNĚ