Dosud platilo, že pokud let operovaný Ryanairem začíná v Irsku, Německu, Británii, Itálii a Španělsku, poplatku za rezervaci (€6 za osobu a jeden směr) se vyhnete jen pokud vlastníte Ryanair Cash Passport, ovšem Cash Passport je určen pouze pro rezidenty těchto zemí.

Ale již nějakou dobu lze tento poplatek při odletu z výše uvedených zemí obejít také tím, že rezervaci učiníte na německé verzi serveru eDreams a zaplatíte prostřednictvím platební karty Visa Entropay. Odlétáte li z destinace umístěné v jiné zemi, poplatku budete zproštěni také v případě, že na eDreams.de, nebo Ryanair.com zaplatíte pomocí MasterCard Prepaid, viz tento náhled výběru platebního kanálu z eDreams.de.

Rezervace letenky Ryanairu na eDreams.de má ještě další výhodu, vyhnete se vyplňování otravné captachy – kterou jste nuceni při rezervaci opisovat na Ryanair.com.

Visa Entropay je virtuální předplacená (prepaid) platební karta jejíž založení i „nabití“ trvá jen několik minut, založení a vedení karty je zdarma, ovšem budete li kartu Visa Entropay dobíjet pomocí běžné debatní či kreditní platební karty, zaplatíte poplatek ve výši 4.95%, online odchozí platba (tedy například platba za rezervaci letenky) je zdarma.

Náhledy níže zobrazují rezervaci totožné letenky na Ryanair.com a eDreams.de, jak vidíte za totožnou letenku s odletem z Německa rezervovanou na eDreams.de a zaplacenou pomocí karty Visa Entropay zaplatíte totožnou částku jako za letenku rezervovanou na Ryanair.com a zaplacenou skrze Ryanair Cash Passport.

Ryanair.com platba skrze Cash Passport (klikněte na náhled pro zvětšení)
Ryanair cash passport
eDreams.de platba Visa kartou VS. Visa Entropay (klikněte na náhled pro zvětšení)
edreams
Ryanair.com platba skrze Visa kartu (klikněte na náhled pro zvětšení)
Ryanair Visa


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN