Vážení cestovatelé, dovolená v Egyptě vás aktuálně může přijít na méně než tomu bylo před epidemií koronaviru. Nejen, že se nyní ceny drží při zemi, ale CK vám také proplatí testy na Covid-19. Přičemž lednové all inclusive zájezdy, které zahrnují testy po cestě tam i zpět zdarma, aktuálně startují na částce 11 490 Kč.

EGYPT ALL INCLUSIVE od 11 490 Kč

TEST TAM i ZPĚT ZDARMACesta do Egypta

Lidé se při vstupu do Egypta musejí prokázat negativním testem na COVID-19 ne starším než 72 hodin. V letoviscích Šarm aš-Šajch, Hurgada, Taba, Marsa Alam lze test podstoupit po příletu na letišti za 30 dolarů (asi 700 Kč). Nicméně Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje absolvovat test ještě před odletem do Egypta. Děti do 6 let se testem prokazovat nemusejí. Osvobození od poplatku za egyptská vstupní víza se prodlužuje pro cestující do gubernií Jižní Sinaj, Rudé moře, Luxor a Asuán do 30. dubna 2021.

Návrat do ČR

Po návratu do ČR se musíte nahlásit prostřednictvím příjezdového formuláře hygienické stanici a následně absolvovat test, popřípadě karanténu. Výjimku z testování mají děti mladší 5 let.