Tip na letenky do úžasné země a možní ještě úžasnějšího města. Uvažujete li o návštěvě Maroka (ale i pokud neuvažujete), neváhejte a leťte. Zpáteční Praha Casablanca 8 303 Kč náhled rezervace. Mnichov Casablanca 6 505 Kč náhled rezervace. Vyhledáváno na Letenka.org, kde najdete v podobné ceně jako letenky Praha – Casablanca i letenky z Vídně.

Další tip na levný let do Maroka (Tanger).

Casablanca je největší město a nejvýznamnější obchodní centrum Maroka (hlavním městem země je Rabat). Žije zde více než tři miliony obyvatel. Název Casablanca v překladu znamená „Bílý dům.“ Pojmenování se městu dostalo podle bílé stavby, která byla nejdříve vidět z připlouvajících lodí. Historické centrum města – medína, je obestavěno hradbami a od oceánu obklopeno přístavem.

Dominantou města je největší muslimský svatostánek Maroka, Velká mešita Hassana II, která má přes 200 metrů vysoký minaret, knihovnu i univerzitu. Přičemž Velká mešita je druhá největší na světě. Mešita je postavena na umělém poloostrově “čouhajícím” do Atlantiku. Část mešity stojí na pilířích přímo nad mořskou hladinou, kterou lze pozorovat přes skleněnou podlahu.

Casablanca je jedním z mála marockých měst, kde si můžete dopřát trochu alkoholu. Více informací o Maroku najdete na TipTravel.cz – Maroko.