Zkušenější cestovatele by mohl zaujmout tarif společnosti Royal Jordanian jenž umožňuje rezervaci letenek na trase Istanbul → Sanaa → Berlín za 5 882 Kč.

Ubytování: Nejlevnější ubytování v Jemenu naleznete na hotelscombined.cz.

Víza: Ještě před rezervací letenky si prosím na jemenské ambasádě v Praze (kontakt) vyjasněte aktuální podmínky vydávání víz pro individuální turistiku. Velmi užitečné informace naleznete také pod tímto odkazem.

ČR → Istanbul levné letenky s odletem z Vídně nabízí zejména Pegasus Airlines, další možná spojení naleznete ve vyhledávači AZair.cz (kde jako místo odletu zadejte Česko a okolí). Berlín → Česko: Do ČR jezdí autobusy společností Student Agency, Orangeways, nebo eLines.

Náhled rezervace letenky – pro zvětření na něj klikněte
letenky-jemen-5800kc

Cena 5 882 Kč zahrnuje veškeré poplatky a taxy jakož i přepravu zavazadla do 20 kg (kabinové zavazadlo max. 7 kg) a dosáhnete na ni uplatněním tohoto SK

Sanaa ↔ Socotra: Zpáteční lety od cca €180 (4 600 Kč) nabízí Yemenia Airways.

jemen-mapa

Sanaa (Sana’a) je s nadmořskou výškou 2 250 m jedno z nejvýše položených hlavních měst světa, současně se jedná také o jedno z nejstarších nepřetržitě osídlených měst vůbec, jistě tedy nepřekvapí, že v Sanaa naleznete spoustu památek zapsaných do seznamu světového dědictví UNESCO.

Ostrov Socotra se nebojím přirovnat ke Galapágám, geografická izolace ostrova totiž zajistila, že takřka třetina všech rostlinných druhů ostrova jsou endemity, přičemž nejznámějším z nich je strom Dragon’s Blood (Dracaena cinnabari), jehož původ je potřeba hledat až v třetihorách!