Mezinárodní letiště Mnichov (celý název Munich Airport Franz Josef Strauß) je po letišti ve Frankfurtu nad Mohanem druhým největším v Německu. Letecký přístav leží 28,5 kilometrů severovýchodně od Mnichova a cca 5 kilometrů od města Frisinky. Letiště má dva terminály a rozkládá se na území tří obcí.

Doprava na letiště

Autobusem, nejsnáze se na letiště dopravíte se společností Student Agency, přičemž autobusy SA mají zastávku přímo na letišti. Centrum města a Česko propojují autobusové linky společnosti Eurolines a Flixbus.de.

Vlakem, využijte Bayern-Böhmen-Ticket (v kombinaci S-Bahnem platí až na letiště), nebo včasnou jízdenku z eShopu Českých drah.

Letiště je spojeno s hlavním vlakovým nádražím (Hauptbahnhof) tramvají (S-Bahn) linkou S8. Ta jezdí každých 20 minut a cesta na letiště trvá cca 40 minut. K cestě z hlavního vlakového nádraží je možné využít i autobusy Airport-City-Bus. Cesta autobusem trvá přibližně 45 minut. Aktuální informace a ceny naleznete pod tímto odkazem. Východní nádraží (Ostbahnhof) je s letištěm spojeno linkou S1 (S-Bahn).

Parkování na letišti, aktuálně platné tarify, naleznete pod tímto odkazem, levnější parkování u letiště nabízí holidayextras.de.