Již jen dnes 28. prosince můžete využít slevové akce dopravce LOT Airlines a zarezervovat si například letenku z Varšavy do ukrajinské Oděsy za 2 045 Kč – příklad rezervace.

Ceny 2 045 Kč dosáhnete s využitím tohoto slevového kódu a to na poměrně velké množství termínů (včetně víkendových) od ledna až do června 2013.

Zakoupíte-li jízdenky autobusového dopravce PolskiBus.com s dostatečným předstihem, za cestu z Prahy do Varšavy a zpět zaplatíte 210 – 350 Kč, budete-li mít štěstí a zakoupíte si jízdenku v promo akci, můžete zaplatit pouze 24 Kč.

Přestože Oděsa nepatří mezi nejlevnější ukrajinská města, pod tímto odkazem, v předstihu rezervované ubytování, vás nemusí stát více než 290 Kč na osobu a noc.

(pro zvětšení na náhled klikněte)
odesa
Cena samozřejmě zahrnuje také přepravu zavazadel jejichž váhové limity naleznete zde.

Čeští turisté k návštěvě Ukrajiny nepotřebují vízum.

Oděsa (ukrajinsky: Одеса / Odesa | rusky: Одесса / Oděssa)
Oděsa je kosmopolitní město ležící na břehu Černého, hlavní město Oděské oblasti a největší přístav v zemi. Oděsa je čtvrtým největším městem Ukrajiny, žije zde cca 1 000 000 obyvatel – Ukrajinců, Rusů a mnoha dalších národností.

V Oděse samozřejmě nemůžete vynechat Potěmkinovy schody, Řeckou kolonádu, nebo Palác hraběte Voroncova, naleznete zde například také nejdelší balkon v Evropě, nebo zajímavý optický klam: Směrem na jih po bulváru Primorskyj najdete uličku kde spatříte budovu (náhled) vzbuzující iluzi filmové kulisy. Navštívíte lo Oděsu v červnu, určitě nevynechte návštěvu jedné z městských pláží.