Pokud vás tuto zimu neláká „koupačka“ v Jihovýchodní Asii, nebo Karibiku, třeba vás zaujme, že na omezené množství termínů jsou aktuálně dostupné letenky z Ženevy do Ománu za 7 705 Kč, tyto v případě zájmu rezervujte na Tripsta.cz, lety na trase PrahaŽeneva pak již za 1 572 Kč zakoupíte na swiss.com.

(pro zvětšení na screenshot klikněte)
muscat

Letenky Ženeva – Omán (Saudi Arabian Airlines), termíny: 06-14/16. listopad, 4-12/14. prosinec, 5-13/15. únor, 05-13/14. březen, cena 7 705 Kč zahrnuje veškeré poplatky a taxy jakož i přepravu zavazadla do 23 kg. Nejlevnější letenky Swiss Air Lines na trase Praha – Ženeva zahrnují také veškeré poplatky a taxy, ale pouze přepravu příručního zavazadla do 8 kg.

Víza na letišti, 10-ti denní 5 OMR = cca 250 Kč, více než 10 dní 20 OMR, sajší info viz omanairports.com. Jedná se o jedni z mála zemí arabského poloostrova do které můžeme cestovat bez předražených a komplikovaných víz.

Podnebí (v zimě +30°C): Období od listopadu do března je k návštěvě Sultanátu ideální, teploty během dne dosahují až k 30 stupňům což samozřejmě umožňuje koupání ve vyhřátém moři.

Levné a velmi chutné jídlo, naleznete zejména v pákistánských a indických restauracích. V Ománu žije velmi velké množství přistěhovalců z Bangladéše, Indie a Pákistánu.

Doprava a ubytování: Z důvodu levného benzínu (cca 6 Kč/litr) bezplatných silnic a dálnic i poměrně drahého ubytování, mnoho evropanů po Ománu cestuje autem a spí ve stanu který lze postit takřka kdekoliv mimo civilizaci. Abyste viděli co nejvíce je podstatě nutností zapůjčení 4×4, jsou oblasti kam se bez offroadu nedostanete, nebo vás tam ani nepustí.