Cesta k moři není většinou tou nejlevnější záležitostí. Ubytování u moře je drahé, stejně tak na turistech chtějí vydělat restaurace a obchodníci. Často však nejvíce zaplatíme za dopravu. Naštěstí však existuje jednoduché a levné řešení, jak se do cílové destinace dostat rychle a za malý peníz.

Komu se líbí dobrodružství a chce se podívat k moři za minimální náklady, může si sbalit batožinu a vyrazit na jih stopem. Nicméně ne pro všechny je tento styl cestování přijatelný. Stěží nějaký řidič vezme celou rodinu včetně několika kufrů a starší manželský pár dá jistě přednost pohodlnější a méně stresující jízdě.

Kdo se chce k moři skutečně dostat rychle a pohodlně, volí jako jedinou možnost letadlo. Linkové lety jsou však většinou drahé. Kupovat si od cestovní společnosti celý zájezd také nemusí všem vyhovovat. Řešením jsou charterové letenky.

Doprodej volných míst
Cestovní kanceláře si pro svoje zájezdy zařizují u leteckých společností tzv. charterová letadla, která létají mimo pravidelné letecké linky. Leckdy se však stane, že se cestovce nepodaří celé letadlo obsadit účastníky zájezdů. A v tuto chvíli začne nabízet samotné letenky.

Tyto letenky jsou povětšinou výrazně levnější než ty pro pravidelné lety. Důvod je prostý – cestovní kancelář letadlo v každém případě vypraví a zaplatí za něj stejnou cenu, ať veze libovolný počet cestujících. A doprodejem volných míst v letadle se kancelář pouze snaží minimalizovat svoje ztráty. Za velmi nízkou cenu se tak dostanete letecky do Řecka či do Španělska.

Kam s charterovými letenkami vyrazíte?
Charterové letenky jsou dnes k dispozici především do všech oblíbených turistických destinací – velmi snadno zakoupíte například letenky do Řecka či do Egypta a Tuniska. Výjimkou ovšem nemusí být ani vzdálenější a exotičtější země.

Jejich nespornou výhodou je přitom plný servis cestovní kanceláře po dobu letu a naprostá nezávislost během vlastního pobytu. Nic tedy cestujícímu nebráni tomu, aby si našel hotel podle svého uvážení nebo dokonce procestoval celý ostrov a každý den přespával u přátelského místního obyvatelstva.