Stále platí, že si na Pelikan.cz můžete zakoupit zpáteční letenky Aeroflotu z Prahy do Hong Kongu na únor 2013 za 13 035 Kč – volné termíny a připojíte li k letům linku low costu AirAsia Hong Kong ⇔ Clark (Filipíny), vyjde vás let na trase Praha ⇔ Filipíny na 14 953 Kč. Níže na náhledu vidíte takovouto kombinaci spojů, jenž umořuje také cca dvoudenní prohlídku Hong Kongu, ovšem nakombinovat lety v podobné ceně, by se vám mělo podařit i v případě, že se v Hong Kongu zdržovat nechcete.

(pro zvětšení na náhled klikněte)
Praha-Clark

Zavazadla:
AirAsia – zdarma příruční zavazadlo do 7 kg (56x36x23 cm), odbavené zavazadlo 15 kg – 40 kg za 35 MYR – 50 MYR (210 – 330 Kč), jeden směr při odbavení online.

Aeroflot – bezplatná přeprava příručního zavazadla do 10 kg (obvod max 115 cm), zdarma je taktéž přeprava odbaveného zavazadla do 20 kg.

Režim vstupu:
Turistické vízum, opravňující k 14-ti dennímu pobytu, obdržíte zdarma po každém příletu do Hong Kongu. Platnost pasu musí být minimálně 3 ještě měsíce od data vstupu.

K pobytu na Filipínách do 21 dnů nepotřebují Češi vízum, přesahuje-li plánovaný pobyt 3 týdny, je nutné o vízum žádat na velvyslanectví v Praze. Cestovní pas musí být platný ještě 6 měsíců po plánovaném odletu z Filipín. Při odletu se hradí odletová taxa ve výši 750 PHP, což je přibližně 330 Kč.

Ubytování
Tip na levné ubytování v Hong Kongu naleznete zde.

Ubytování na Filipínách bez rezervačních a storno poplatků od 140 Kč/ noc – klikněte zde.