Levné letenky z Prahy do Petrohradu a zpět na červen, červenec a srpen můžete nyní rezervovat za cenu kterou vidíte v náhledu, přičemž tato cena zahrnuje veškeré poplatky a taxy. Přestupní let (přestup je ve Frankfurtu n/M) operuje tradiční aerolinka Lufthansa, v ceně letenky je tedy zahrnuta i přeprava příručního zavazadla a zavazadla k odbavení.

Vyhledávání a rezervace letenky Petrohrad.

Pokud se vám „šikne“ tip na levné ubytování (nejen v Petrohradu) vyzkoušejte vyhledávání hotelů a hostelů po celém světě.

Petrohrad (oficiálně Sankt-Petěrburg, dříve Leningrad a Petrohrad, hovorově Pitěr) je s téměř 5 000 000 obyvatel druhé největší město Rusa. Leží v severozápadní části Ruské federace při ústí řeky Něvy do Finského zálivu.

Car Petr Veliký založil Sankt-Petěrburg v močálech, na více než 40 ostrovech spojených 300 mosty. Mezi nejoblíbenější památky patří vůbec první stavba v Petrohradu – Petropavlovská pevnost s Katedrálou Petra a Pavla, palác Admirality, který věží dominuje celému městu, Triumfální oblouk jako památka na vítězství nad Napoleonem, žulový monolit – Alexandrův sloup, Kazaňský chrám, Křižník Aurora, Vasiljevský ostrov, Smolenská katedrála … . Centrem dění ve městě je 4 kilometry dlouhý Něvský prospekt. V Sankt-Petěrburgu, ale najdete i řadu moderních výškových staveb.