etna
Jak vidíte níže na náhledu, na únor 2013 si nyní můžete zabookovat letenky nízkonákladových aerolinií easyJet z Prahy do Katánie a zpět za 2 187 Kč. Jedná se o přestupní lety přes Milán, přičemž budete li chtít můžete si udělat přestávku na prohlídku Milána, ovšem pokud ne, nebudete nuceni v průběhu cesty tam ani zpět nikde přespat.

(pro zvětšení na náhled klikněte)
Praha Sicilie
Budete li na Sicílii cestovat minimálně ve dvou lidech a jen s palubním zavazadlem, cena 2 187 Kč za zpáteční let je konečná. Za tuto cenu je dostupných více únorových termínů, přičemž více z nich vás donutí při cestě zpět přespat v Miláně, nebo zde strávit den.

Ubytování v Katánii a po celé Sicílii, si bez rezervačních a storno poplatků můžete zaknihovat na Booking.com, budete li si chtít na Sicílii vypůjčit auto, klikněte zde. Pokud se zdržíte v Miláně, tipy na ubytování v městě módy naleznete zde.

Z Katánie to je pod Etnu, necelých 40 kilometrů, přičemž na sopce si můžete v únoru také zalyžovat. Etna je nejvyšší činnou sopku v Evropě (cca 3 329 m n.m.), je také známá jako krásná hora – Muncibeḍḍu v sicilštině. V údolích je na Sicílii samozřejmě na naše poměry příjemně teploučko – průměrná denní teplota se pohybuje okolo 13°C.