Singapur je městský stát skládající se z hlavního ostrova a dalších 59 menších ostrovů. Od malajského poloostrova odděluje Singapur úzký průliv. Jeho rozloha je 697 km2, přičemž se postupně rozšiřuje násypem zeminy do moře a stavbami na pilotech. Singapur má lehce zvlněný reliéf s nejvyšším kopcem Bukit Timah vysokém 163,63 metrů na ostrově Pulau Ujong.

Držitelé cestovních pasů ČR nepodléhají vízové povinnosti a mohou v zemi bez víz pobývat po dobu 90 dnů. Při příjezdu je pouze nutné vyplnit imigrační kartu (tzv. Disembarkation/Embarkation Card). Polovinu karty odevzdáte a druhou si musíte u sebe ponechat do doby odjezdu.

V Singapuru existuje plno zákazů, které není radno porušovat. Hrozí nejen nemalé finanční pokuty, ale také fyzické tresty. Platí zde například zákaz žvýkání na veřejnosti, kouření, plivání na zem nebo se neodpouští nespláchnutí na veřejné toaletě.

Singapur se dělí se na 5 správních oblastí: North-East Dictrict, North-West, South-East, South-West a Central. Podnebí je zde velmi teplé (nejnižší naměřená teplota byla 18,5 ˚C) a vlhké s častými monzunovými srážkami. Název Singapur znamená v překladu Lví město a národní symbol představuje mytický tvor Merlion (Mořský lev), který má hlavu lva a tělo ryby.

Město založil v roce 1819 sir Thomas Stamford Raffles z Britské koloniální společnosti. Úplnou nezávislost získal až v roce 1965 a od stejného roku je i členem OSN. V současné době se pyšní tím, že se řadí mezi nejbohatší a nejčistší země v Asii, zároveň je však státem s třetí nejvyšší hustotou zalidnění na světě. Singapur má také úlohu významného dopravního uzlu. Je zde druhý největší světový přístav a gigantické letiště Changi, které ročně odbaví přes 42 milionů pasažérů. Jedná se o velmi kosmopolitní zemi, nachází se zde například Čínská čtvrť, Malá Indie či Arabská ulice, na které je známá Sultánovo mešita. Náboženské složení je následující: největší zastoupení mají budhisté v počtu 42,5 %, v islám věří 14,9 %, křesťanů je zde 14,6 %, taoismus vyznává 8,5 %, hinduismus uctívá 4 %, bez vyznání je 14,8 % obyvatel a 0,7 % má jinou víru.

Úřední jazyky mají v Singapuru hned čtyři: angličtinu, čínštinu (mandarínštinu), malajštinu a tamilštinu. Měnou je singapurský dolar (SGD). Standardem je placení kartou a to jak o obchodech tak hotelech, restauracích …. Pokud dáváte přednost hotovosti, cestujte s americkými dolary nebo eury.

Za nákupy místní vyráží především do okolí Victoria street, je zde velké tržiště se suvenýry, obchodní domy a velké množství restaurací a hotelů. Centrum zábavy představuje ostrov Sentosa, na který se dá dostat trajektem nebo lanovkou. Tento ostrov zdobí 30 metrová socha Merliona a nachází se zde také několik hezkých pláží. Je tu také velký výběr atrakcí, jako je například umělé zemětřesení, vodní svět s podvodním tunelem či virtuální svět.

Ubytování v Singapuru všech kategorií a cen nabízí server Booking.com.

Levné letenky naleznete pod tímto odkazem.