Thajské království, zkráceně Thajsko v minulosti Siam je země ležící v Jihovýchodní Asii, přesněji ve střední části poloostrova Zadní Indie, ovšem část území Thajské království zasahuje též na Malajský poloostrov.

    Centrální a severní část Thajska se vyznačuje třemi ročními obdobími:

  • Monzuny přinášející deště červen až říjen, chystáte-li se tedy do této části Thajska v období červen až říjen, počítejte s tím, že bude velmi často pršet.
  • Období chladna (hlavní turistická sezóna) listopad až únor, je zde příjemných 27 stupňů celsia.
  • Období veder od března do května, teploty jsou zde vysoké a velká je také vlhkost vzduchu.
  • Východní pobřeží malajského poloostrova (jih Thajska) se vyznačuje celoročně stálými teplotami, které se pohybují od 24 – 34°C, srážky v této oblasti jsou rozloženy rovnoměrně do celého roku a většinou nesetkáte s tím, že by propršel celý den.

Thajsko vstupní formality, turisté vlastnící český a slovenský pas, nepotřebují k návštěvě Thajska vízum, přičemž pas by měl být platný ještě 6 měsíců po plánovaném opuštění Thajska. Při vstupu můžete být vyzváni k prokázání finančních prostředků ve výši 10 000 THB na osobu nebo 20 000 THB na rodinu.

Pokud vstoupíte na území Thajska přes pozemní přechod je maximální dovolená doba pobytu 15 dnů, při vstupu přes mezinárodní letiště je dovolená doba pobytu 30 dnů.

Jazyk a měna, udření jazyk je thajština, ovšem zejména v turistických oblastech se domluvíte anglicky či popřípadě německy. 1 baht (THB) = 100 satangů, aktuální kurz 100 THB ke koruně. Na území Thajska je možno oficiálně platit pouze místní měnou, nicméně některé hotely, resorty, CK aptd. přijímají i USD nebo Eura. V naprosté většině případů lze také platit kreditní kartou. V Thajsku je mnoho oficiálních směnáren i bankomantů, přičemž rozdíl mezi kurzy oficiálních a „neoficiálních“ směnáren je minimální.

Ubytování v Thajsku, bez rezervačních a storno poplatků nabízí levné ubytování v Thajsku server Booking.com.

Letenky, tipy na nejlevnější letenky do Thajska naleznete pod tímto odkazem.