Thomas Cook je jedna z největších německých cestovních kanceláří, ke které se pojí také oblíbená CK Neckermann či aerolinie Condor. Nespornou výhodou je velmi široký výběr zájezdů a hotelů napříč všemi nejznámnějšími CK, jinými slovy zde naleznete všechny nabídky na jediném místě.

Díky našemu detailnímu průvodci nyní zvládne rezervaci u německé cestovní kanceláře Thomas Cook úplně každý, a to i bez jakékoliv znalosti německého jazyka. Umožníme vám tak zakoupit zájezdy či hotely s úsporou až několika desítek procent oproti cenám českých cestovních kanceláří, respektive nejznámnějších portálů specializujících se čistě na ubytování.

Nezapomínejte, že rezervací dokonce i samotného ubytování získáváte nárok na služby německého delegáta, jenž zpravidla disponuje plynulou angličtinou a velkou mírou profesionality. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit profesionální přístup v případě zdravotních problémů během dovolené.

ZAČÍNÁME

TC1

Po samotném otevření adresy www.thomascook.de se ocitnete na domovské stránce, kde vyhledávání odstartujete výběrem zájezdů (Pauschal) nebo samotného ubytování (Hotel).

Reiseziel/Hotel eingeben: Destinace/konkrétní hotel. Při nevyplnění dojde k výpisu všech nabízených destinací a ubytování.

Abflughäfen wählen: Odletová letiště (pouze u vyhledávání zájezdů). Nejčastěji využijete v sekci Deutschland (Německo) – Frankfurt am Main, Berlin-Schönefeld a Berlin-Tegel, Dresden (Drážďany), Leipzig/Halle (Lipsko), München (Mnichov) a Nürnberg (Norimberk). V rakouské sekci Österreich pak Linz (Linec) a Wien (Vídeň). Letiště České republiky zde nenaleznete. Potvrdíte tlačítkem übernehmen.

Výběr termínu: Určíte nejdřívější a nejzažší datum dovolené.

7 Nächte: Pole pro upřesnění délky pobytu – beliebig (libovolný), Nacht (noc), Woche (týden).

2 Erwachsene + 0 Kinder: Pole pro upřesnění počtu cestujících. Erwachsene (dospělý), Kinder (děti), Alter (věk), Jahre bei Rückreise (počet let v době návratu).

VÝBĚR DESTINACE a FILTROVÁNÍ

TC2

Direktflug: Vyfiltrování přímých letů pro Vaší dovolenou (pouze u zájezdů).

Hotelkategorie: Minimální počet hvězdiček preferovaného ubytování.

Verpflegung: Minimální forma stravování. Nur übernachtung (pouze nocleh), Frühstück (snídaně), Halbpension (polopenze), Vollpension (plná penze), All Inclusive.

Reisepreis (pro Person): Maximální vyfiltrovaná cena (za osobu).

inklusive Transfer: Transfer z letiště do ubytování (pouze u zájezdů). Při zaškrtnutí se zobrazí pouze nabídky s organizovaným transferem.

Zug zum Flug: Výhodná služba německých CK, jenž vám umožní bezplatnou železniční přepravu z kteréhokoliv německého nádraží až na letiště a zpět. V praxi tedy můžete svůj automobil zaparkovat v první německé stanici a odtud se přepravit (typicky rychlovlaky ICE) až na letiště bez placení parkovného v parkovacích domech.

Strandurlaub: Plážová dovolená. Při zaškrtnutí se zobrazí pouze nabídky v blízkosti pláže – Sandstrand (písečná pláž), direkte Strandlage (přímo na pláži), Strand flach abfallend (pozvolný vstup do moře), Entfernung zum Strand < 400m (vzdálenost od pláže do 400 metrů).

VÝBĚR KONKRÉTNÍHO ZÁJEZDU (HOTELU)

TC3

Ergebnisse filtern: Pozměnit vyhledávání. Zde můžete poupravit parametry vyhledávání, jenž jsou kompletně popsány o pár řádků výše.

Kartenansicht: Zobrazení všech ubytování na mapě.

sortieren nach: Seřazení nabídek. Niedrigster Preis (dle ceny), Hotelname (jména hotelu), Ort (lokality), Hotelkategorie (počtu hvězdiček), Unsere empfehlung (doporučení CK).

Holidaycheck: Hodnocení. Doporučuji najít si konkrétní ubytování na webu Tripadvisor.

merken: Uložení do oblíbených.

Zum Hotel: Pokračování na další krok rezervace, na výběr konkrétního termínu.

VÝBĚR KONKRÉTNÍ NABÍDKY

TC4

Ergebnisse filtern: Pozměnit vyhledávání. Zde můžete poupravit parametry vyhledávání, jenž jsou kompletně popsány o několik řádků výše.

Hotelinfos: Informace o ubytování. Zdatnější němčináři se mohou začíst, méně zdatným doporučuji zkopírování celého textu do překladače Translate Google, anebo si najít informace přímo na stránkách daného ubytování v angličtině.

Fluginformationen: Informace o letech (pouze u zájezdů). Zahrnuje přesné časy letů, čísla letů a leteckou společnost.

Flugdetails: Detailní zobrazení informací o letech (pouze u zájezdů), včetně zavazadel.

Leistungen: Služby. Nachází se tu počet nocí a osob, druh pokoje, důležité upozornění se týká nejlevnějších pokojů značených Economy či Sparpreis, kdy se jedná o pokoje stejného vybavení, avšak nejčastěji bez balkonu či špatným výhledem nebo umístěním. Dále naleznete druh stravování a (v některých případech) značku Transfer (včetně přepravy z letiště do hotelu a zpět), bezplatnou službu přepravy na odletové letiště Zug zum Flug (vysvětleno výše) a Reisesicherungsschein (zahrnuté cestovní pojištění).

Logo: Cestovní kancelář, se kterou budete cestovat, zejména přední německé CK.

Preisinformationen: Rozpis ceny za jednotlivé osoby, Gestampreis pak značí finální celkovou cenu.

Zur Buchung: Pokračování k poslednímu kroku rezervace.

REZERVACE

TC5

Rekapitulace konkrétní zvolené nabídky. Význam byl již vysvětlen o pár řádků výše.

TC6

Vyplňte své osobní údaje.

Frau/Herr: Frau (paní), Herr (pan)

Vorname(n) (wie im Reisepass): Křestní jméno jako uvedeno v cestovním pase (občanském průkazu)

Nachname (wie im Reisepass): Příjmení jako uvedeno v cestovním pase (občanském průkazu)

Straße, Nr.: Ulice a číslo popisné

Land: Země (zvolte Tschechien)

PLZ: Poštovní směrovací číslo

Ort: Město

Geburtsdatum: Datum narození ve tvaru DD-MM-RRRR (den, měsíc, rok)

Nationalität: Národnost (česká – tschechisch)

Telefonnummer: Vaše telefonní číslo (nezapomeňte na předvolbu +420)

E-mail, E-mail bestätigen: Vaše mailová adresa, v druhém poli opakujte pro potvrzení

TC7

Údaje o cestujících, kde vyplníte informace o všech cestujících osobách.

Ich reise selbst mit: Zaškrtněte v případě, že jste jedním z cestujících, v opačném případě zvolte „Ich reise nicht selbst mit“.

1. Erwachsener, 2. Erwachsener,…: Vyplníte dle stejného návodu jako o pár řádků výše.

TC8

Reiseschutz (pojištění sjednané pojišťovnou ERV). Nemáte-li zájem, zaškrtněte větu dole: „Ich verzichte…“

TC9

Údaje o platbě. Vřele doporučuji platbu kartou (debetní, kreditní) bez jakýchkoliv poplatků (0,00 € Gebühr).

Zahlungsfälligkeit(en) vor Anreise: Sofort fällig (splatné ihned), v některých případech se platí při dokončení rezervace pouze záloha a zbytek se z karty strhne později. V takovém případě dochází k zobrazení rozpisu plateb.

Vorname/n des Kontoinhabers: Jméno (uvedené na kartě)

Nachname des Kontoinhabers: Příjmení (uvedené na kartě)

Kreditkarte: Mastercard/Visa/American Express

Kartennummer: Číslo karty

Gültig bis (Monat): Ukončení platnosti platební karty (měsíc)

Gültig bis (Jahr): Ukončení platnosti platební karty (rok)

Prüfnummer: Třímístný kód CVC na zadní straně platební karty

Gutschein einlösen: Slevový kód. Nemáte-li, nechte prázdné.

TC10

Posledním úkonem je zaškrtnutím odsouhlasení obchodních podmínek a závěrečný rozpis finální ceny (Gestampreis) včetně všech poplatků.

Zahlungspflichtig buchen: Závazně zarezervovat.

CESTOVNÍ DOKLADY

Do několika minut po zaplacení e-mailem obdržíte smlouvu (Rechnung) jako doklad o zaplacení spolu s dalšími informacemi, které si můžete v klidu pročíst třeba pomocí překladače Translate Google. V případě objednávky zájezdu obdržíte e-mailem (nebo poštou) veškeré cestovní doklady, a to nejpozději týden před odletem (někdy dokonce do několika minut od zaplacení). V případě objednávky samotného ubytování vám bude zaslán voucher, jenž si určitě vytisknete a následně předložte na recepci při příjezdu do hotelu. V případě jakýchkoli problémů vás jistí vaše německá cestovní kancelář a můžete se na ni samozřejmě kdykoliv obrátit.

Doufáme, že jsme vás dostatečně připravili na dovolenou nabízenou cestovní kanceláří Thomas Cook. Neváhejte dát jí šanci, na základě vlastních zkušeností mohu jedině doporučit!