TUIfly jsou třetí největší německou leteckou společností, aerolinie vznikly sloučením charterového dopravce Hapag-Lloyd Flug a nízkonákladových aerolinek Hapag-Lloyd Express v roce 2007. TUIfly v současné době provozují linky pouze (co se blízkých letišť týče) z Německa a Rakouska.

Název letecké společnosti: TUIfly
IATA kód: X3
Letecká aliance:
Věrnostní program: Bluemiles
Akční nabídka: JAKnaLetenky.cz/letenky/dopravci/lowcost/tuifly/
Webové stránky: TUIfly.com

TUIfly bezplatná přeprava zavazadel. Povolený limit pro bezplatnou přepravu zavazadla v nákladovém prostoru je 20 kg. Cestující může bezplatně odbavit 2 ks zavazadel, za předpokladu, že celkem neváží více než 20 kg. Skupiny lidí cestující spolu, mohou bezplatně přepravovat zavazadla do 30 kg, ale celková hmotnost všech zapsaných zavazadel nesmí překročit 20 kg na osobu. Dlouhodobé turisté (28 nebo více dnů), držitelé TUI Zlaté karty a členové Bluemiles mohou bezplatně přepravovat odbavená zavazadla do 30 kg. Příruční zavazadlo smí vážit 5 kg (max: 45 cm x 35 cm x 20 cm).

Limity platí pro všechny cestující jenž mají nárok na vlastní sedadlo (pro všechny od dvou let věku), děti do dvou let jenž cestují bez nároku na vlastní sedadlo, nenají nárok na bezplatnou přepravu odbaveného zavazadla.