V rezervačním systému dopravce Alitalia nyní naleznete letenky z Krakova do New Yorku a následným návratem na Blízký východ od 7 884 Kč, ovšem let lze ukončit již v Římě. Letenky KrakovNew YorkŘím → Bejrút za 7 884 Kč, některé termíny ± 3 dny (klikněte na datum) – rok 2013: 3-11.XI, 5-14.XI, 10-17.XI, 17-24.XI, 29.XI-24.XII, rok 2014: 10-17.I, 1-10.II, 10-17.II, 20-27.II, 1-10.III.

Ryzí cestovatele by mohla zaujmout také tato alternativa: Lety na trase KrakovNew YorkTel Aviv za 8 303 Kčpříklad rezervace.

Další možností jsou takzvané Open Jaw lety na trase KrakovMiami / New YorkŘím → Bejrút za 9 320 Kčpříklad rezervace.

Při cestě tam lze zvolit lety s cca 20 hodinovým přestupem v Římě, stopover pak může posloužit ke krátké prohlídce města.

Jak přerušit cestu v Římě: Na check-inu v New Yorku požádejte, aby vaše zavazadla byla odbavena pouze do Říma. Nevyjdou-li vám v New Yorku vstříc, po přistání na letišti v Římě zajděte na přepážku Alitalie a oznamte, že dále nepokračujete – například ze zdravotních důvodů. V obou případech si pak vaše zavazadla budete moci vyzvednout na letišti v Římě.

Vyjádření prodejce letenek: Pisem Vam ohladom tarifu KRK-NYC-BEY , ktory promujete na stranke. V popise uvadzate, ze je mozne spravit stop v FCO a odtial letiet do PRG. Chcel by som Vas upozornit, ze s AZ sme mali klientov, ktori tuto moznost vyuzili a boli zo strany AZ pokutovani az do vysky 500€ za neopravnene prerusenie cesty. Letenka podlieha podmienkam letu JFK-BEY, kde je cena letenky nizsia, ako cena letenky JFK-FCO. Klienti boli nuteni doplatit rozdiel, ktory bol medzi danymi 2 tarifmi. Informacia je overena, takisto sa hlaska nachadza aj v Galileu. Doplním, že přesto jsem přesvědčen, že za přerušení cesty ze zdravotních důvodů „pokutováni“ nebudete.

Alternativně Letenky Praha – New York za 12 242 Kč – klikněte zde

autopůjčovny ubytování

Do Krakova: Z Ostravy jezdí na krakovské letiště TigerExpress.

Z Říma do ČR: Nízkonákladové letecké spojení na trase Řím → ČR a okolí naleznete pod tímto odkazem.

Režim vstupu: K pobytu v USA potřebujete “biometrický pas”, před odletem nezapomeňte na elektronickou autorizaci ESTA, za tuto zaplatíte 14 USD.

krk-nyc

Výše uvedených cen dosáhnete pomocí promo kódu, tato zahrnuje přepravu zavazadla do 23 kg + kabinové zavazadlo do 7 kg. Jak na změnu data a počet cestujících → klik. Cestovní období 1.XI-10.XII. 2013 / 10.I-13.III. 2014.